lupa x
user

Ukrajinský prezident schválil sankce proti dalším ruským médiím.

Ukrajinský prezident schválil sankce proti dalším ruským médiím.

23.08.2021

Redakce

Ukrajinský prezident schválil sankce proti dalším ruským médiím.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal dekret o uvalení sankcí na 12 ruských společností včetně telekomunikační firmy Rostelekom a vydavatelů několika médií – například listů Moskovskij komsomolec nebo Vedomosti. Informaci zveřejnila na svém webu prezidentská kancelář. Postihy podle agentury Unian znamenají zablokování přístupu těchto společností k webovým zdrojům na Ukrajině.

Podle serveru Meduza se zablokování webových stránek týká některých firem, na další společnosti se vztahují i jiné sankce včetně zablokování majetku.

Zelenskyj tak podpisem stvrdil rozhodnutí Rady národní bezpečnosti, která podle agentury Unian rovněž rozhodla o uvalení sankcí na šéfa samozvané Doněcké lidové republiky Denise Pušilina.

Média už v neděli oznámila, že Zelenskyj podepsal dekret, který zavádí sankce na Andrije Derkače. Tohoto ukrajinského zákonodárce viní Spojené státy z toho, že je agentem Ruska a jednou z osob, které nezákonně zasahovaly do loňských prezidentských voleb v USA.

Zelenskyj v posledních měsících uvalil sankce na řadu ruských médií, včetně televizních kanálů Rossija 24 nebo NTV, a také společností, mezi něž patří finanční ústav Sberbank či letecký dopravce Aeroflot, poznamenal server Meduza.

Kyjev 23. srpna (ČTK)

Hlavní stránka