lupa x
user

Vydavatel časopisu Forbes vstoupí na burzu fúzí se specializovanou firmou.

Vydavatel časopisu Forbes vstoupí na burzu fúzí se specializovanou firmou.

27.08.2021

Redakce

Vydavatel časopisu Forbes vstoupí na burzu fúzí se specializovanou firmou.

Společnost Forbes Global Media Holdings, která vydává časopis Forbes, vstoupí na akciovou burzu v New Yorku. Učiní to prostřednictvím fúze s firmou specializovanou na akvizice, takzvanou SPAC. Transakce sloučenou firmu oceňuje na 630 milionů USD (13,7 miliardy Kč), uvedla dnes agentura Reuters.

Forbes má v plánu spojit se s firmou Magnum Opus Acquisition. Transakce by měla být dokončena koncem čtvrtého čtvrtletí nebo na začátku příštího roku. Pak se bude s akciemi sloučené firmy obchodovat na akciové burze v New Yorku pod symbolem FRBS. Současní akcionáři Forbesu by při dokončení měli vlastnit ve sloučené firmě 22 procent.

Současné vedení firmy v čele s generálním ředitelem Mikem Federlem zůstane ve funkci.

Časopis Forbes založil v roce 1917 Bertie Charles Forbes, později jeho vedení předal svému synovi Malcolmovi. V roce 1990 se generálním ředitelem a šéfredaktorem stal Malcolmův syn Steve, který také dvakrát kandidoval na prezidenta USA. Společnost uvádí, že její časopis oslovuje více než 140 milionů lidí po celém světě a vydává 32 licencovaných lokálních vydání v 71 zemích.

Forbes konkuruje zpravodajské společnosti Bloomberg News. Obě vytvářejí seznam miliardářů ve světě, poskytují finanční zprávy a pořádají odborné akce.

Dohody se SPAC se v posledních letech staly oblíbenou cestou pro vstup na burzu. V červnu vstoupila na akciový trh stejným způsobem také on-line mediální společnost BuzzFeed.

Firmy specializované na akvizice, anglicky nazývané také blank-check, jsou bez konkrétního obchodního plánu. Zpravidla jen učiní primární veřejnou nabídku (IPO) akcií a takto získané peníze, případně v kombinaci s úvěrem, použijí k nákupu jiné firmy, obvykle do dvou let. Koupené firmy tak prostřednictvím akvizice automaticky vstoupí na burzu.

New York 26. srpna (ČTK)

Hlavní stránka