lupa x
user

Češi v červenci zhlédli meziměsíčně o osm procent méně webových stránek.

Češi v červenci zhlédli meziměsíčně o osm procent méně webových stránek.

31.08.2021

Redakce

Češi v červenci zhlédli meziměsíčně o osm procent méně webových stránek.

Počet návštěvníků internetových webů z PC v červenci stagnoval těsně nad sedmi miliony, lidé ale zhlédli o osm procent méně stránek než předchozí měsíc. Návštěvnost z mobilů mírně vzrostla o 0,6 procenta na 6,3 milionu. Počet stránek stoupl o čtyři procenta. Vyplývá to z pravidelného měření NetMonitor.

V prvním prázdninovém měsíci spolu s rozvolněním protiepidemických opatření rostl zájem o cestování. Kategorie Cestování – obsah, která zahrnuje například weby s cestovatelskou tematikou, popisy zajímavostí a turistických atrakcí v jednotlivých destinacích či s radami na cestu, posílila na mobilních telefonech o 32 procent a na klasických PC o 22 procent. Kategorie Databáze a katalogy, která zahrnuje například mapy či jízdní řady, vzrostla o sedm respektive tři procenta.

Letní olympiáda v Tokiu ovlivnila nárůst počtu uživatelů kategorie Sport v denní návštěvnosti. V posledních dnech července, kdy Česká republika získala mimo jiné tři zlaté medaile, se denní návštěvnost sportovních webů zvýšila na 1,5 až 1,7 milionu uživatelů ze všech zařízení.

V červenci rostla také návštěvnost většiny oddechových kategorií. Jednociferným tempem posílily zájmové servery, kategorie Společenské magazíny a Zábava a hry rostly především na mobilních zařízeních, a to až o 15 procent.

Praha 30. srpna (ČTK)

Hlavní stránka