lupa x
user

Čínské děti budou podle nových regulí moci hrát internetové hry tři hodiny týdně.

Čínské děti budou podle nových regulí moci hrát internetové hry tři hodiny týdně.

31.08.2021

Redakce

Čínské děti budou podle nových regulí moci hrát internetové hry tři hodiny týdně.

Čína znovu omezila čas, v němž smějí děti hrát onlinové hry. Od 1. září to bude možné jen tři hodiny týdně, a to v pátek a o víkendových dnech nebo o svátcích vždy mezi 20:00 a 21.00 hodinou. Oznámila to dnes agentura AP, podle níž je to nepřísnější zásah do tohoto odvětví v Číně.

Peking vydal regulaci už v roce 2019, kdy dovolil nezletilým hrát počítačové hry hodinu a půl denně a tři hodiny o svátcích.

Restrikce Pekingu dopadají na velké technologické společnosti jako NetEase nebo Tencent, jejíž hra Honor of Kings je celosvětově velmi oblíbená.

AP napsala, že akcie firmy Tencent dnes ještě před ohlášením dalšího omezení oslabily o 0,6 procent a že od únorového vrcholu se její tržní hodnota snížila o více než 300 miliard dolarů (6,5 bilionu korun), což přesahuje celkovou hodnotu firem Nike nebo Pfizer. Akcie společnosti NetEase při otevření obchodování v New Yorku klesly o devět procent.

Omezování videoherních společností v Číně souvisí se strachem z jejich společenského vlivu, píše AP. Firma Tencent na tyto obavy nedávno zareagovala oznámením, že sama omezí přístup nezletilých ke svým produktům na hodinu denně a dvě hodiny o svátcích a že neumožní nákup dětem mladším 12 let.

Tencent tehdy reagovala na kritiku odvětví v čínském tisku. Státní list Economic Information Daily začátkem srpna označil internetové hry za elektronické drogy, protože se u dětí na ně vytváří závislost. Nad hrou Honor of Kings podle listu tráví studenti i osm hodin denně

Čína v minulých měsících regulovala také oblast elektronického obchodu a výuky. Firmy nabízející doučování školních předmětů mohou být pouze neziskové.

Peking 30. srpna (ČTK)

Hlavní stránka