lupa x
user

Společnost Vantage Towers pronajme 500 vysílačů Vodafonu Českým Radiokomunikacím.

Společnost Vantage Towers pronajme 500 vysílačů Vodafonu Českým Radiokomunikacím.

07.10.2021

Redakce

Společnost Vantage Towers pronajme 500 vysílačů Vodafonu Českým Radiokomunikacím.

Společnost Vantage Towers, která spravuje mobilní vysílače Vodafonu, pronajme Českým Radiokomunikacím 500 lokalit pro rozšíření sítě Internetu věcí. Ta slouží k propojení chytrých zařízení, jako jsou například senzory nebo měřiče, a umožňuje vzdálený sběr dat v reálném čase. Firmy o tom informovaly v dnešní tiskové zprávě. Rámcovou dohodu uzavřely na pět let, cenu neuvedly.

Firma Vantage Towers provozuje v tuzemsku více než 4000 základnových stanic. Dohoda umožní Českým Radiokomunikacím rychlé rozšíření pokrytí sítě LoRaWAN (Long Range Wide Area Network).

„Spolupráce s Vantage Towers nám umožní další zahuštění pokrytí sítě LoRaWAN, na které dnes poskytujeme služby v oblasti Internetu věcí napříč celou Českou republikou. Máme na výběr z téměř čtyř tisíc lokalit, na které bude možné ve zrychleném režimu umístit naše zařízení. Tím budeme schopni reagovat na potřeby našich zákazníků a nabídnout kvalitnější služby,“ uvedl technický ředitel Českých Radiokomunikací Pavel Kos.

Partnerstvím podle šéfa české pobočky Vantage Jiřího Švarce obě společnosti spojují své síly, aby umožnily podnikům v České republice digitalizovat své obchodní modely a zavádět nové aplikace, které pomáhají snižovat spotřebu energie a náklady.

Vantage Towers spravuje přes 82.000 základnových stanic v deseti zemích. Společnost byla založena loni v Düsseldorfu. České Radiokomunikace se kromě vysílacích služeb zaměřují na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozují vlastní datová centra a disponují vlastní optickou páteřní sítí.

 

Praha 7. října (ČTK)

Hlavní stránka