lupa x
user

Emerson plánuje fúzi svých softwarových divizí s Aspen za 11 mld. USD.

Emerson plánuje fúzi svých softwarových divizí s Aspen za 11 mld. USD.

11.10.2021

Redakce

Emerson plánuje fúzi svých softwarových divizí s Aspen za 11 mld. USD.

Výrobce průmyslových automatizačních systémů Emerson Electric plánuje sloučit dvě své softwarové divize s menším konkurentem Aspen Technology. Hodnota transakce se má pohybovat kolem 11 miliard USD (241,8 miliardy Kč) a jejím cílem je vyžít co nejlépe rostoucí poptávku po průmyslových technologiích. Informoval o tom dnes list The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na informace od představitelů společnosti.

Transakce se má uskutečnit v hotovosti a akciích a jednu akcii firmy Aspen to má ohodnotit přibližně na 160 USD. Proti závěrečné ceně akcií ze 6. října, kdy o jednáních mezi firmami poprvé informovala agentura Bloomberg, to představuje prémii 27 procent. Ve srovnání s páteční závěrečnou cenou akcií to je zvýšení o 13 procent.

Podle dohody má Emerson vlastnit ve firmě vzniklé sloučením Aspenu s divizemi podíl 55 procent, zbývající část budou vlastnit akcionáři Aspen. Nová firma si ponechá název Aspen Technology.

Produkty firmy Emerson pomáhají elektrárnám a továrnám v určitých odvětvích pracovat efektivněji. Aspen dodává software pro společnosti v těžebním, chemickém, zpracovatelském a farmaceutickém průmyslu. Sloučená společnost bude nabízet produkty, které budou moci klienti využít ve všech činnostech, od návrhu průmyslových systémů po jejich provoz, opravu a analýzu.

Firmy od těžařů ropy po začínající firmy z oblasti přírodních věd investují miliardy dolarů do softwaru na zvýšení jejich výkonnosti. To společnostem jako Emerson a dalším zavedeným průmyslovým koncernům poskytuje nové možnosti růstu.

Podle údajů společnosti Refinitiv je tržní kapitalizace firmy Aspen zhruba 9,49 miliardy USD a firmy Emerson více než 57 miliard USD.

 

 

 

New York 11. října (ČTK)

Hlavní stránka