lupa x
user

Zpravodajská ČT24 byla v sobotu kvůli volbám nejsledovanějším kanálem.

Zpravodajská ČT24 byla v sobotu kvůli volbám nejsledovanějším kanálem.

11.10.2021

Redakce

Zpravodajská ČT24 byla v sobotu kvůli volbám nejsledovanějším kanálem.

Nejsledovanější TV stanicí byla v sobotu, kdy se sčítaly volební výsledky, zpravodajská ČT24. Volební studio si za celý den pustilo 2,6 milionu lidí a odpoledne se na něj díval každý třetí divák, který měl v danou chvíli puštěnou televizi. Sobotní hlavní vysílací čas byl s podílem 15,7 procenta nejsledovanějším v historii zpravodajské stanice. Uvedla to dnes Česká televize

Sobotní večer ovládl seriál Dvojka na zabití na TV Prima s milionem diváků. Druhý skončil Šťastný nový rok na Nově a třetí byl Polda II opět na Primě. Z hlediska celodenní sledovanosti získaly kanály ČT podle údajů serveru Mediaguru podíl 37 procent, Primy 25,3 procenta a Novy 23,3 procenta.

Sobotní volební vysílání České televize odstartovalo na zpravodajském kanále ČT24 v 10:00 hodin dopoledne Volebním centrem, ve kterém Daniel Stach nabídl vědecký pohled na volby. Ve 13:30 hodin začali Marcela Augustová a Michal Kubal moderovat Volební studio, které trvalo bez přerušení 5,5 hodiny. V průměru jej vidělo 627.000 diváků při podílu na publiku 31,1 procenta.

Události vysílané na ČT24 dosáhly na svou rekordní sledovanost. Nenechalo si je ujít 869.000 diváků, v součtu s vysíláním na ostatních programech si je pustilo více než 1,5 milionu diváků při podílu na publiku 43,4 procenta. To je zároveň jejich nejvyšší letošní podíl na sledovanosti.

V dramatickém sčítání hlasů nakonec koalice Spolu těsně předstihla hnutí ANO premiéra Andreje Babiše, třetí skončila koalice STAN a Pirátů. Ve Sněmovně bude ještě SPD. Naopak KSČM a ČSSD se do Sněmovny neprobojovaly.

 

Praha 11. října (ČTK)

Hlavní stránka