lupa x
user

ČD dokončují instalaci wi-fi do vlaků City Elefant, ve všech bude do prosince.

ČD dokončují instalaci wi-fi do vlaků City Elefant, ve všech bude do prosince.

12.10.2021

Redakce

ČD dokončují instalaci wi-fi do vlaků City Elefant, ve všech bude do prosince.

České dráhy dokončují instalaci internetového připojení do svých vlaků City Elefant. Z 82 třívozových souprav zbývá dovybavit pět vlaků v Moravskoslezském kraji, což chce společnost stihnout do prosince. Dnes o tom informovaly České dráhy. Podle dřívějších zpráv dopravce jsou náklady na vybavení u každého vlaku v řádu nižších jednotek milionů korun. Vlaky City Elefant ČD využívají hlavně v pražské a moravskoslezské regionální dopravě.

„Připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi sítě je jednou z nejžádanějších doplňkových služeb na palubě našich vlaků, proto jsme ji ve spolupráci s objednavateli regionální dopravy v Praze, ve Středočeském a v Moravskoslezském kraji zavedli i v jednotkách CityElefant,“ uvedl náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Jiří Ješeta. Podle něj jde o největší rozšíření této služby na české železnici, protože vlaky City Elefant denně přepraví zhruba pětinu všech cestujících na železnici v Česku.

City Elefanty obsluhují páteřní S linky Pražské integrované dopravy z hlavního města do Kolína přes Český Brod i přes Nymburk, do Milovic, Benešova u Prahy, Berouna a do Kralup nad Vltavou a dále až do Ústí nad Labem. Obsluhují také některé vlaky do Přelouče a Pardubic. V Moravskoslezském kraji jezdí na páteřních linkách z Opavy přes Ostravu do Havířova a Českého Těšína, z Ostravy přes Karvinou do Mostů u Jablunkova a na některých spojích ve směru do Studénky.

Dráhy zároveň postupně doplňují pražské soupravy o elektrické zásuvky 230 V 50 Hz pro dobíjení přenosné elektroniky cestujících.

 

Praha 12. října (ČTK)

Hlavní stránka