lupa x
user

Handelsblatt: Siemens vyčlení podnikání s velkými motory jako samostatnou firmu.

Handelsblatt: Siemens vyčlení podnikání s velkými motory jako samostatnou firmu.

18.10.2021

Redakce

Handelsblatt: Siemens vyčlení podnikání s velkými motory jako samostatnou firmu.

Německý průmyslový konglomerát Siemens vyčlení podnikání s velkými motory jako samostatnou firmu. Zatím ale není jasné, zda firma divizi Large Drives Applications (LDA) připravuje na prodej, nebo zda se chystá najít partnera. Na svém webu o tom píše hospodářský deník Handelsblatt. LDA zaměstnává zhruba 7000 lidí, část z nich i v České republice.

Divize sídlí v Norimberku. Tam a v Berlíně zaměstnává kolem 2200 lidí, dalších 4800 lidí pro ni pracuje vedle Česka i ve Spojených státech a v Číně. Hlavním produktem LDA jsou velké motory pro těžební, chemický, ropný a plynárenský průmysl.

Zdroj ze Siemensu krok listu nepřímo potvrdil. Firma podle něj chce divizi „poskytnout další nezávislost a podnikatelskou svobodu, aby se mohla lépe soustředit na své trhy a zákazníky.“ LDA je v mnoha oblastech lídrem na trhu a v posledních měsících se dobře rozvíjí, dodal zdroj.

Siemens ve třetím finančním čtvrtletí zvýšil čistý zisk téměř trojnásobně na 1,5 miliardy eur (38,2 miliardy Kč). Dobré výsledky podnik čeká i v posledním finančním čtvrtletí, a v srpnu proto zlepšil odhad zisku na celý rok na 6,1 miliardy až 6,4 miliardy eur z dřívějších 5,7 miliardy až 6,2 miliardy eur.

Siemens na svém webu uvádí, že patří mezi největší technologické firmy v České republice. Pokrývá řešení pro průmysl, energetiku, dopravu a veřejnou infrastrukturu, technologie budov a zdravotnictví.

 

 

Mnichov (Německo) 18. října (ČTK)

Hlavní stránka