lupa x
user

Německé vydavatelství Axel Springer dokončilo koupi společnosti Politico

Německé vydavatelství Axel Springer dokončilo koupi společnosti Politico

19.10.2021

Redakce

Německé vydavatelství Axel Springer dokončilo koupi společnosti Politico

Německé vydavatelství Axel Springer dokončilo koupi americké společnosti Politico, která mimo jiné provozuje i stejnojmenný zpravodajský web. Oznámila to dnes německá mediální skupina. Cena transakce nebyla zveřejněna. List The New York Times v srpnu, kdy německá společnost o koupi poprvé informovala, napsal s odvoláním na zdroje, že jde o miliardu dolarů (21,9 miliardy Kč).

„Transakce byla úspěšně dokončena po obdržení všech potřebných regulačních povolení a v souladu s podmínkami dohody, která byla oznámena již 26. srpna 2021,“ uvedlo vydavatelství Axel Springer.

Mediální skupina koupila společnost Politico od jejího zakladatele Roberta Allbrittona. Axel Springer získal také zbylý poloviční podíl ve společném podniku Politico Europe. Převzal dále i Protocol, sesterskou firmu společnosti Politico, která pokrývá dění v odvětví technologií. Jedná se o největší transakci v historii skupiny. Dosud největší akvizicí byla koupě realitního portálu SeLoger, za který vydavatelství zaplatilo 630 milionů eur (16,1 miliardy Kč).

Německé vydavatelství chce výrazněji rozvíjet své digitální podnikání. Spojené státy považuje za rostoucí trh. „Vždy jsme pevně věřili, že v oblasti digitální žurnalistiky mohou existovat úspěšné obchodní modely,“ řekl k transakci šéf vydavatelství Axel Springer Mathias Döpfner. Politico je podle něj ukázkovým příkladem.

„Silný růst a vysoká ziskovost v kombinaci s diverzifikovanou základnou příjmů jsou důkazem úspěchu společnosti. Společně budeme pracovat na dalším zvýšení růstového potenciálu společnosti Politico a rozšíření její nabídky na mezinárodní úrovni,“ dodal Döpfner.

Společný podnik Politico Europe vznikl v roce 2014, od roku 2019 je v zisku. Allbritton si udrží svou roli ve společnosti Politico i v Protocolu.

Největším akcionářem společnosti Axel Springer je americká investiční společnost KKR, která podle informací z letošního května drží podíl 35,6 procenta. Prostřednictvím německého vydavatelství buduje portfolio digitálních a mediálních aktiv, napsala agentura Reuters.

Berlín/Arlington (USA) 19. října (ČTK)

Hlavní stránka