lupa x
user

Francouzská technologická skupina Atos koupí českou firmu DataSentics.

Francouzská technologická skupina Atos koupí českou firmu DataSentics.

22.10.2021

Redakce

Francouzská technologická skupina Atos koupí českou firmu DataSentics.

Francouzská technologická firma Atos uzavřela dohodu o převzetí české společnosti DataSentics, která se specializuje na datovou vědu a vyvíjí podniková řešení umělé inteligence a strojového učení. Atos převezme tým zhruba 100 datových vědců a techniků, uzavření transakce se očekává do konce letošního roku. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě, cenu nezveřejnila.

Pražská společnost DataSentics byla založena v roce 2016. Zabývá se strojovým učením a informačním inženýrstvím a jejich uplatněním v podnikové praxi. Svá řešení prodává primárně ve střední a západní Evropě větším podnikům. Výrazně se zaměřuje na odvětví finančních služeb, maloobchodu a médií.

„Je to příležitost rozšířit naše stávající schopnosti v oblasti umělé inteligence a strojového učení. DataSentics posílí naše celosvětové aktivity v této oblasti, kde již dnes využíváme odborné kapacity z našich nedávných akvizic zData, Miner & Kasch a Ipsotek,“ uvedl výkonný viceprezident Atosu Pierre Barnabé.

Atos je globálním lídrem v digitální transformaci se 107.000 zaměstnanci a s ročním obratem více než 11 miliard eur (cca 282 miliard korun). Skupina působí v 71 zemích. Česká pobočka Atosu funguje od září 2011 v návaznosti na akvizici společnosti Siemens IT Solutions and Services. Má více než 300 zaměstnanců ve čtyřech pobočkách v republice a loni vygeneroval tržby 63 milionů eur (1,61 miliardy Kč).

 

Praha 22. října (ČTK)

Hlavní stránka