lupa x
user

Honor chce po návratu do ČR příští rok mezi tři nejprodávanější značky.

Honor chce po návratu do ČR příští rok mezi tři nejprodávanější značky.

01.11.2021

Redakce

Honor chce po návratu do ČR příští rok mezi tři nejprodávanější značky.

Čínská firma Honor se vrátila na český trh a v příštím roce se chce zařadit mezi tři nejprodávanější značky mobilních telefonů v ČR. Společnost otevřela v Praze centrálu pro střední a východní Evropu, která má vedle Česka na starosti také Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Srbsko, Slovinsko, Chorvatsko, Makedonii, Černou Horu, Bulharsko a Řecko. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Nejprodávanějšími značkami mobilních telefonů jsou v současnosti v tuzemsku Xiaomi, Samsung a Apple. Další čínská značka Huawei doplatila na sankce USA, které jí znemožnily používat platformu Android od společnosti Google a její prodeje v posledních dvou letech výrazně klesly. Honor, který byl dříve součástí Huawei, se před rokem zcela osamostatnil, když jej firma prodala konsorciu čínských fondů. Na značku se tak sankce USA nevztahují.

„Chceme nabídnout naše technologie nejširší škále zákazníků a cílovou skupinu nijak nelimitovat. Proto budeme uvádět produkty pro všechny třídy spotřebitelů,“ uvedl generální manažer Honoru pro střední a východní Evropu Alex Wang Xi.

V Česku dnes také značka odstartovala předprodej telefonu Honor 50, který je vybavený pro tvorbu tzv. video blogů neboli vlogování. Telefon s pamětí 128 nebo 256 GB, procesory Qualcomm, čtyřmi kamerami a podporou služeb Google začíná s cenou na 11.490 Kč. Následně firma uvede také dostupnější verzi Honor 50 Lite.

 

 

Praha 1. listopadu (ČTK)

Hlavní stránka