lupa x
user

Největší australská banka CBA nabídne lidem obchodování s kryptoměnami.

Největší australská banka CBA nabídne lidem obchodování s kryptoměnami.

03.11.2021

Redakce

Největší australská banka CBA nabídne lidem obchodování s kryptoměnami.

Největší australská banka Commonwealth Bank of Australia (CBA) nabídne jako první velká banka v zemi drobným klientům možnost obchodovat s kryptoměnami. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení. Společnost chce držet krok s konkurenčními fintechovými podniky. CBA tak vybočí z řady velkých australských bank, které čelily kritice, že nechtějí spolupracovat s obchodníky s kryptoměnami. Podle agentury Reuters krok CBA pomůže dál upevnit postavení kryptoměn, v nichž se obchoduje 2,6 bilionu dolarů (57,4 bilionu Kč).

CBA se propojí s newyorskou burzou Gemini Trust Company. Společně nabídnou obchodování s kryptoměnami a jejich správu. Služba bude jako nová funkce dostupná v mobilní aplikaci CBA, kterou používá 6,4 milionu zákazníků.

„Věříme, že můžeme hrát v kryptoměnách důležitou roli a nabídnout řešení pro jasně rostoucí potřeby zákazníků,“ uvedl generální ředitel CBA Matt Comyn.

Rostoucí popularita kryptoměn představuje pro banky problém. Ty se snaží vyvážit zájem klientů o digitální mince s obavami svého vedení z rizika tohoto podnikání. Některé velké banky ve Spojených státech a v Evropě nabízejí služby obchodování s kryptoměnami institucionálním klientům. Jiné, jako například Saxo Bank, nabízejí přístup ke kryptoměnám prostřednictvím fondů ETF nebo jiných produktů napojených na kryptoměny.

Krok tak staví CBA mimo „velkou čtyřku“, která společně dominuje australskému bankovnímu sektoru a kterou tvoří ještě National Australia Bank (NAB), Australia and New Zealand Banking Group a Westpac Banking. V září tato skupina čelila kritice při slyšení v australském parlamentu za to, že odmítala spolupracovat s poskytovateli kryptoměn, připomíná Reuters.

Jako pilotní projekt nabídne CBA ještě letos možnost nakupovat, prodávat a držet deset kryptoměn včetně bitcoinu, etherea a litecoinu. Na příští rok plánuje další funkce, jako například možnost platit kryptoměnami za zboží a služby.

 

 

Canberra 3. listopadu (ČTK)

Hlavní stránka