lupa x
user

ÚOHS povolil brněnskému IT holdingu Solitea nákup firmy Prytanis.

ÚOHS povolil brněnskému IT holdingu Solitea nákup firmy Prytanis.

05.11.2021

Redakce

ÚOHS povolil brněnskému IT holdingu Solitea nákup firmy Prytanis.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil brněnskému IT holdingu Solitea nákup společnosti Prytanis. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Solitea o nákupu stoprocentního podílu ve firmě, která se zabývá IT systémy pro spedici a dopravu, informovala v tiskové zprávě v polovině září. Hodnota akvizice je neveřejná.

„Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti informačních technologií a nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže,“ uvedl ÚOHS.

Stejně jako u předchozí akvizice, kdy Solitea kupovala konzultační společnost Mainstream, kupují Prytanis společně brněnský CSW Holding a Ligelta Holdings se sídlem na Kypru. Obě tyto firmy společně vlastní podle výroční zprávy holding Solitea, jednatelem CSW Holding je zakladatel a šéf Solitea Martin Cígler. Vlastníkem Ligelta Holdings je fond Sandberg se sídlem na Maltě spravovaný slovenskou společností Sandberg Capital někdejšího partnera J&T Martina Fedora.

Společnost Prytanis se sídlem v Brně vznikla odštěpením od mateřské Unis Computers, která vyvíjela informační systém stejného jména od 90. let minulého století. Je určený pro dopravní, spediční, logistické a servisní společnosti. Společnost bude nadále řídit původní výkonný management a její činnost zůstává bez úprav. Ve struktuře Solitey bude spadat do divize Medium-sized Business.

Ve střední a východní Evropě patří Solitea mezi největší dodavatele účetních a podnikových informačních systémů (ERP) určených pro komerční segment i státní a neziskové organizace. V Česku je společnost lídrem na trhu pokladních systémů a její cloudové služby používají statisíce zákazníků.

Solitea zaměstnává přes 1000 zaměstnanců ze sedmi zemí a v Evropě má přes 260.000 zákazníků v 15 zemích. V letošním roce holding očekává výnosy přesahující 2,5 miliardy korun. V posledních čtyřech letech koupila Solitea v ČR a na Slovensku například firmy Altus software, Aquasoft, Axiom, BI Experts, CDL SYSTEM, Cígler software, Clever Decision, D3Soft, Dotykačka, Dynamica, GEMMA Systems, J.K.R., Smart software, Vema nebo WBI, v Rakousku pak JET ERP a na Balkáně Billans, MIT Informatika a SAOP.

 

 

Brno 5. listopadu (ČTK)

Hlavní stránka