lupa x
user

KKCG investovala do izraelské technologické firmy Shield-IoT

KKCG investovala do izraelské technologické firmy Shield-IoT

23.11.2021

Redakce

KKCG investovala do izraelské technologické firmy Shield-IoT

Fond Springtide Ventures ze skupiny KKCG investoval do izraelské Shield-IoT, která se zabývá zabezpečením sítí internetu věcí (IoT). Podílel se na investičním kole, v rámci kterého firma získala 7,4 milionu USD, tedy asi 166 milionů Kč. KKCG to dnes uvedla v tiskové zprávě.

V čele tohoto kola financování stál fond Nextleap Ventures, ke kterému se připojila většina investorů z počátečního investičního kola v čele s fondy Janvest Capital Partners a E.ON Future Energy Ventures. Vedle toho se objevili i noví investoři, kam patří i Springtide Ventures Karla Komárka.

Společnost Shield-IoT, založená v roce 2017, se zabývá zabezpečením proti velkému nárůstu objemu kybernetických hrozeb IoT pro zařízení, data, kritické služby a infrastrukturu. Díky řešení Shield-IoT mohou poskytovatelé služeb a značky IoT monitorovat a zabezpečovat své rozsáhlé firemní sítě IoT/IIoT. Shield-IoT, které se v současnosti používá v mnoha oblastech, včetně telekomunikací, veřejných služeb, dopravy, výroby, chytrých měst a státní správy, představuje cloudové softwarové řešení s jednoduchým nasazením pro ochranu jakéhokoli zařízení nebo aplikace IoT bez nutnosti změn v sítích koncových zákazníků.

„Shield-IoT odstraňuje bariéry velkých dat a otevírá dveře na trh služeb připojení do IoT v hodnotě 50 miliard USD v roce 2025,“ uvedl generální ředitel a spoluzakladatel Shield-IoT Udi Solomon.

Skupina KKCG je mezinárodní investiční společnost, jejíž celková účetní hodnota přesahuje sedm miliard eur. Skupina vyvíjí podnikatelské aktivity ve 36 zemích světa a mezi její klíčové obory patří herní průmysl, energetika, IT technologie a reality. Drží podíly ve 212 firmách, mimo jiné v Sazka Group, Aricoma Group, MND Group, KKCG Real Estate Group, kapitálovém fondu Springtide Ventures a dalších.

 

Praha 23. listopadu (ČTK)

Hlavní stránka