lupa x
user

Podvodníci v e-mailech zneužívají jména a loga zástupců Europolu, varuje policie

Podvodníci v e-mailech zneužívají jména a loga zástupců Europolu, varuje policie

25.11.2021

Redakce

Podvodníci v e-mailech zneužívají jména a loga zástupců Europolu, varuje policie

Podvodníci v e-mailech a zprávách na sociálních sítích zneužívají jména a loga zástupců Europolu, což je agentura Evropské unie pro spolupráci v oblasti prosazování práva. Používají přitom jména výkonné ředitelky Catherine De Bolleové, jejího zástupce Jean-Philippe Lecouffa a dalších představitelů mezinárodních orgánů vymáhajících právo. Dnes na to upozornila mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

„E-maily či zprávy na sociálních sítích v různých jazycích používají logo Europolu a jména výše uvedených, aby vyznívaly seriózně a legitimně. Veškerá tato komunikace je ale falešná. Výkonná ředitelka ani její zástupce by se nikdy napřímo neobrátili na veřejnost (na konkrétní osoby) s žádostí o okamžitou akci anebo s výhrůžkou zahájení trestního stíhání,“ uvedla dnes mluvčí. Kriminalisté žádají, aby lidé, kterým podobný e-mail nebo korespondence přijde, nahlásili tuto záležitost Policii ČR k dalšímu šetření.

Evropský policejní úřad (Europol) je agentura EU působící v oblasti prosazování práva. Jejím cílem je zlepšit bezpečnostní situaci v Evropě prostřednictvím podpory donucovacích orgánů v členských státech EU. Europol zaměstnává asi 100 analytiků trestné činnosti, kteří patří k odborné špičce v Evropě. Svým partnerským subjektům v jednotlivých zemích nabízí širší pohled na problematiku, kterou řeší, a to formou dlouhodobých analýz, které Europol vypracovává pro oblast trestné činnosti a oblast terorismu.

 

Praha 25. listopadu (ČTK)

Hlavní stránka