lupa x
user

Pošta bude garantovat doručení vánočních balíků podaných do 22. prosince

Pošta bude garantovat doručení vánočních balíků podaných do 22. prosince

30.11.2021

Redakce

Pošta bude garantovat doručení vánočních balíků podaných do 22. prosince

Česká pošta bude garantovat doručení vánočních balíků, které budou podané do 22. prosince včetně. Rozhodný den platí pro všechny druhy balíkových zásilek.ČTK to dnes sdělil mluvčí Matyáš Vitík. Konkurenční přepravní firmy většinou udávají pro bezpečné doručení do Štědrého dne termíny 20. až 22. prosince.

„Dá se očekávat, že nejvytíženější dny budou okolo 16. a 17. prosince. Aby stihly zásilky dorazit do Vánoc, lidé by si je měli objednat nejpozději 20. prosince. Chtěli bychom požádat příjemce zásilek, aby se pokusili své nákupy časově rozložit a pomohli tak balíkovým firmám nápor lépe zvládnout,“ uvedl provozní ředitel konkurenční PPL David Voznička.

Při objednávkách na e-shopech je podle Vitíka potřeba počítat s časem pro zpracování objednávky ze strany prodejců, kteří až následně předávají zásilky České poště. „Novinkou letošních Vánoc je rozšíření Balíkoven na všechny pobočky České pošty a externí subjekty. Celkem tak lze nyní využít přes 5000 Balíkoven pro podání a vyzvednutí balíků,“ doplnil Vitík.

Zásilkovna až do 23. prosince prodloužila provozní dobu zákaznických linek až do 19:00 hodin. Zároveň budou v provozu o všech prosincových sobotách před Štědrým dnem od 8:00 do 16:30 hodin.

Přepravci očekávají, že v předvánočních špičkách doručí až milion zásilek za den, což je dvojnásobek proti běžnému stavu.

 

Praha 29. listopadu (ČTK)

Hlavní stránka