lupa x
user

Vytíženost e-shopů je oproti běžným dnům o desítky procent vyšší

Vytíženost e-shopů je oproti běžným dnům o desítky procent vyšší

06.12.2021

Redakce

Vytíženost e-shopů je oproti běžným dnům o desítky procent vyšší

Vytíženost internetových prodejců je v současné době o desítky procent vyšší ve srovnání s běžnými dny. Některé e-shopy očekávají největší zájem o nákupy na přelomu druhého a třetího prosincového týdne. Pokud budou lidé objednávat dárky na poslední chvíli, což ale prodejci nedoporučují, nejrychlejší a nejbezpečnější způsob vyzvednutí je ve výdejních místech. Vyplývá to z odpovědí zástupců e-shopů na dotazy ČTK.

Internetový prodejce Mall.cz podle své mluvčí Pavly Hobíkové momentálně odesílá více než dvojnásobně více objednávek než třeba v září, které bylo podle Hobíkové velmi silné. „U našich logistických partnerů máme nasmlouvané maximální kapacity, jaké nám byli schopni nabídnout. Stejně tak jako náš sklad, i oni mají ale své limity, ať už jde o množství řidičů a vozů,“ uvedla Hobíková.

Zákazníci, kteří podle ní zvolí „doručení na adresu ve vybraný den“ a objednávku vytvoří do 20. prosince, dostanou dárky včas. Pokud si lidé vyzvednou zboží osobně, v případě Prahy mohou podle Hobíkové objednávat do 23. prosince do 12:00. Mimopražští zákazníci musejí nákup uskutečnit do 22. prosince do 20:00, aby si zboží mohli vyzvednout 23. prosince. „Vánoční špičce jsme přizpůsobili i otevírací dobu našich prodejen, ty jsou zákazníkům k dispozici až do středy 23. prosince od 8:00 do 20:00,“ řekla.

Vytíženost e-shopu se spodním prádlem Astratex je v současné době podle ředitele marketingu Karola Guláše na svém ročním rekordu. Zájem lidí ve srovnání s běžnými dny vzrostl podle něj zhruba o 50 procent. Zboží, které chtějí mít lidé doma do Štědrého dne, musejí podle Guláše objednat do 20. prosince.

Internetový prodejce parfémů a kosmetiky Notino ve svém distribučním centru momentálně balí přes 100.000 zakázek denně, řekla mluvčí e-shopu Andrea Kabická. Notino podle ní v předstihu zajistilo dostatečné skladové zásoby za zhruba šest miliard korun a personálně posílilo o 1700 sezonních lidí. Zákazníkům garantuje doručení do Vánoc při objednání s doručením domů do 21. prosince. Pokud si lidé zboží vyzvednou v prodejně, mohou podle ní objednávat do 23. prosince.

„Vytíženost e-shopu Golden Gate CZ vzrostla v těchto dnech ve srovnání s obdobím mimo advent zhruba o 30 procent. Například zájem o Lunární sérii mincí vzrostl o 120 procent. Nejčastěji teď Češi kupují mince s vánoční tematikou,“ uvedl provozní ředitel prodejce drahých kovů Golden Gate CZ Michal Štumpf. Garantovaný termín doručení mincí nebo slitků do Štědrého dne je podle něj při objednávce do 15. prosince.

Hlavní stránka