lupa x
user

Tréninková cykloaplikace Rouvy příští rok zvýší investice na 100 milionů Kč

Tréninková cykloaplikace Rouvy příští rok zvýší investice na 100 milionů Kč

13.12.2021

Redakce

Tréninková cykloaplikace Rouvy příští rok zvýší investice na 100 milionů Kč

Český vývojář cyklistické tréninkové aplikace Rouvy v příštím roce zvýší investice z letošních jednotek milionů na více než 100 milionů korun. Hlavní část bude směřovat do marketingu a do produktového vylepšení aplikace. ČTK to dnes sdělili zástupci společnosti. Rouvy využívá technologii rozšířené reality, která kombinuje reálné 2D venkovní záběry s uměle vytvořenými a vytváří 3D virtuální prostředí.

Technologie simuluje vnitřní trénink v prostředí reálných cyklotras, včetně zátěže a výškového profilu trasy. Aplikace běží na displeji mobilního telefonu, chytré televizi, PC nebo tabletu a je spojená s chytrým cyklotrenažérem nebo běžeckým pásem. Díky tomu simuluje reálné podmínky trasy.

Do platformy pro virtuální tréninky cyklistů a běžců je zapojeno 242 zemí a uživatelská komunita čítá přes 700.000 sportovců od amatérů po profesionály na celém světě. Letos uživatelé s aplikací najeli 76 milionů kilometrů, z toho Češi přes 2,6 milionu kilometrů. Z České republiky pochází zhruba procento příjmů společnosti.

Rouvy letos investovala zejména do rozšíření počtu pracovníků. Zvýšil se o 100 procent na 80 lidí. „V příštím roce budeme pokračovat v akceleraci byznysu, s čímž nám pomohlo i to, že jsme se stali členy skupiny Pale Fire Capital. Skupina nám přinesla nejen finanční zázemí, ale hlavně potřebné know-how,“ uvedl výkonný ředitel Petr Samek.

Počet videotras aplikace letos přesáhl 14.000, z toho v ČR jich je přes 100. Mezi nejoblíbenější trasy v ČR patří tzv. “Czechman” s délkou 41 km, v zahraničí vede trasa “Swiss countryside”, která měří 25 km.

Žebříček deseti zemí, kde se Rouvy nejvíce používá, vedou USA, ČR je na sedmé příčce. Aplikace letos uživatelům také zprostředkovala na 70 oficiálních závodů, například The Digital Swiss 5 z Curychu, La Vuelta Virtual ze Španělska, Tour de Suisse, TORTOUR, Tour des Stations, Tour of Germany, Tour of Slovenia, Tour de Okinawa nebo Gran Fonda.

Rouvy vznikla v roce 2017. Založili ji Petr a Jiří Samkovi.

 

 

Praha 13. prosince (ČTK)

Hlavní stránka