lupa x
user

Majitel Facebooku se odvolal proti nařízení, aby prodal platformu Giphy

Majitel Facebooku se odvolal proti nařízení, aby prodal platformu Giphy

23.12.2021

Redakce

Majitel Facebooku se odvolal proti nařízení, aby prodal platformu Giphy

Americká společnost Meta, která je majitelem internetové sociální sítě Facebook, se odvolala proti rozhodnutí britského antimonopolního úřadu (CMA), podle něhož musí prodat platformu pro animované obrázky Giphy. Důkazy podle firmy nepodporují tvrzení úřadu, že převzetí platformy Giphy představuje hrozbu pro hospodářskou soutěž, napsala agentura Reuters.

Společnost Meta koupila firmu Giphy loni v květnu. Finanční podmínky dohody nebyly zveřejněny. Podle dřívějších informací serveru Axios se ale hodnota transakce pohybovala kolem 400 milionů dolarů (téměř devět miliard Kč).

CMA minulý měsíc rozhodl, že Meta musí Giphy prodat. Dospěl totiž k závěru, že ústupky, které Meta nabídla s cílem rozptýlit jeho obavy z narušení hospodářské soutěže, nebyly dostatečné.

„Odvoláváme se proti rozhodnutí CMA ohledně Giphy a budeme usilovat o pozastavení příkazu k prodeji,“ uvedla dnes společnost Meta. „Rozhodnutí zablokovat transakci je špatné z hlediska zákona i faktů a důkazy nepodporují závěry CMA,“ dodala.

Služba Giphy provozuje knihovnu animovaných obrázků ve formátu GIF. Mnozí uživatelé internetu tyto obrázky používají v příspěvcích na sociálních sítích. Britský úřad své rozhodnutí zdůvodnil mimo jiné tím, že Meta by mohla odmítat či omezovat přístup ke službě Giphy a její databázi obrázků jiným platformám. Stejně tak by mohla provoz kolem této služby směrovat na internetové stránky, nad nimiž má kontrolu a z kterých má ekonomický prospěch.

 

Londýn (ČTK)

Hlavní stránka