lupa x
user

Telefónica se dohodla s obory na snížení počtu zaměstnanců o 15 procent

Telefónica se dohodla s obory na snížení počtu zaměstnanců o 15 procent

28.12.2021

Redakce

Telefónica se dohodla s obory na snížení počtu zaměstnanců o 15 procent

Španělská telekomunikační společnost Telefónica se s odbory dohodla na snížení počtu zaměstnanců o 15 procent na základě dobrovolných odchodů. Letos to firmu bude stát 1,5 miliardy eur (37,5 miliardy Kč). Zrušení asi 2700 pracovních míst začátkem příštího roku přinese Telefónice od roku 2023 roční úspory více než 230 milionů eur, informovala dnes agentura Reuters.

„Dopady na tvorbu peněžních toků budou v roce 2022 pozitivní, stejně jako zaúčtování úspor, protože zaměstnanci odejdou v prvním čtvrtletí 2022,“ uvedla společnost.

Oznámeného programu odchodu z podniku mohou využít zaměstnanci narození do roku 1967, kteří pro společnost pracují nejméně 15 let. Telefónica původně zamýšlela ušetřit divize, které se věnují kybernetické bezpečnosti, marketingu a umělé inteligenci. Odbory ale byly proti. Zadlužená Telefónica zpočátku zamýšlela návrh předložit přibližně 1800 pracovníkům.

Telefónica ve Španělsku a v Evropě zaměstnává asi 18.500 lidí. Celosvětově pro ni pracuje téměř 114.000 lidí.

Třetí největší telekomunikační skupina v Evropě se na španělském trhu potýká s intenzivní konkurencí, pod tlakem investorů zvažovala rušení pracovních míst několik měsíců. Telefónica je třetí velkou telekomunikační skupinou, která ve Španělsku snižuje stavy. Obdobné kroky na začátku tohoto roku učinily firmy Vodafone a Orange.

 

Madrid 28. prosince (ČTK)

Hlavní stránka