lupa x
user

Soukromá rádia na Vysočině neplánují přechod na digitální vysílání

Soukromá rádia na Vysočině neplánují přechod na digitální vysílání

30.12.2021

Redakce

Soukromá rádia na Vysočině neplánují přechod na digitální vysílání

Soukromá rádia na Vysočině neplánují přechod na digitální vysílání. Vyplývá to z vyjádření jejich zástupců, které oslovila ČTK. Digitalizace zatím nemá velký význam, uvedl Michal Plachý, jednatel společnosti Nonstop, která provozuje metropolitní Rádio Jihlava. Vysílání na středních a dlouhých vlnách ukončí Český rozhlas.

„Přechod na digitální vysílání by pro nás neměl význam. Celkově si myslíme, a myslím si, že v tom nejsme sami, že analogový způsob šíření rádií je pro posluchače dostačující,“ řekl Plachý. Na poslech s analogovými zařízeními jsou podle něj posluchači zvyklí a mohou tak rádio přijímat kdekoli, v domácnosti, v práci, v autě, na chatě i na zahradě.

„Prostě signál, který se šíří analogově, je dostatečně dosažitelný a je schopný pokrýt tu oblast posluchačů, na který je rádio zaměřené programově,“ dodal Plachý. Vysílač Rádia Jihlava pokrývá území krajského města s asi 50.000 obyvateli a jeho nejbližší okolí. Posluchačům je k dispozici od roku 2009.

Digitální způsob šíření nemá zatím v plánu ani Hitrádio Vysočina, které týdně poslouchá asi 87.000 lidí. ČTK to za rádio řekl Bedřich Musil. Rádio začalo vysílat v roce 1995.

Vysílání na středních a dlouhých vlnách Český rozhlas ukončí na silvestra. Na středních vlnách vysílají stanice ČRo Dvojka a ČRo Plus, na dlouhých vlnách pak ČRo Radiožurnál. Lidé si budou muset přeladit na krátké vlny nebo digitální rozhlas DAB+.

 

Jihlava 30. prosince (ČTK)

Hlavní stránka