lupa x
user

Novým mluvčím společnosti Tesco v ČR se od ledna stal Jakub Žižka

Novým mluvčím společnosti Tesco v ČR se od ledna stal Jakub Žižka

05.01.2022

Redakce

Novým mluvčím společnosti Tesco v ČR se od ledna stal Jakub Žižka

Novým mluvčím společnosti Tesco v České republice a manažerem externí komunikace se od ledna stal Jakub Žižka, který se dlouhodobě zaměřuje na korporátní komunikaci včetně podniků z maloobchodu a rychloobrátkového zboží. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě. Žižka na pozici nahradil Václava Koukolíčka, který funkci vykonával sedm let a podle serveru Mediaguru.cz odchází na obdobné místo v jiné společnosti. Její název zatím nesdělil, uvedl server v úterý.

Žižka naposledy působil coby mluvčí stanice CNN Prima News. Předtím deset let strávil v agenturách Botticelli či Ogilvy PR. V komunikačních agenturách pracoval například pro českou pobočku výrobce nápojů a potravin PepsiCo, síť prodejen s elektronikou a domácími spotřebiči Expert ČR, obchodní centrum Freeport Fashion Outlet na Znojemsku nebo české zastoupení restaurací McDonald’s.

Tesco v ČR provozuje přes 180 obchodů. Součástí společnosti je také 20 čerpacích stanic a franšízová síť Žabka se zhruba 130 obchody. Do portfolia firmy patří i oděvní značka F&F. Tesco zaměstnává kolem 8000 lidí. V uplynulém finančním roce, který skončil loni 28. února, společnosti klesly tržby o 2,7 procenta na zhruba 41,8 miliardy korun. Firma vykázala meziročně o 43 procent nižší zisk, a to 292 milionů korun.

Praha 5. ledna (ČTK)

Hlavní stránka