lupa x
user

Novou ředitelkou zpravodajství BBC se stane Deborah Turnessová

Novou ředitelkou zpravodajství BBC se stane Deborah Turnessová

06.01.2022

Redakce

Novou ředitelkou zpravodajství BBC se stane Deborah Turnessová

Novou ředitelkou zpravodajství britské veřejnoprávní stanice BBC se stane Deborah Turnessová (54), která v současnosti stojí v čele britské mediální společnosti ITN. BBC dnes uvedla, že Turnessová nahradí Fran Unsworthovou, která funkci šéfky zpravodajství BBC opustí na konci ledna.

Turnessová je zkoušenou novinářkou, v minulosti působila mimo jiné na vedoucích postech ve zpravodajské divizi americké televizní sítě NBC, poznamenala agentura AP.

„V Británii a po celém světě nikdy neexistovala větší potřeba nestranné a důvěryhodné novinařiny z BBC,“ uvedla Turnessová. „Je velkým privilegiem dostat nabídku řídit a rozvíjet BBC News v době zrychleného digitální růstu a inovací, kdy obsah oslovuje více globálních spotřebitelů na více platformách než kdykoliv dříve,“ dodala.

Generální ředitel BBC Tim Davie označil Turnessovou za vášnivou obhájkyni nezávislé novinařiny, která věří v roli, kterou BBC hraje v Británii i ve světě. Turnessová bude mít v BBC na starosti tým zhruba 6000 zaměstnanců, kteří zajišťují zpravodajství ve více než 40 jazycích pro téměř půl miliardy lidí po celém světě.

BBC získává peníze z koncesionářských poplatků. Kritici z obou stran britského politického spektra stanici často obviňují z předpojatosti. Zatímco část členů vládní Konzervativní strany vnímá BBC jako stanici, která je zaměřena na Londýn a má snahu upřednostňovat levicové názory, politici nalevo od opoziční Labouristické strany si stěžují, že BBC je zaměřena proti nim.

Hlavní stránka