lupa x
user

Americká pošta po 76 letech doručila dopis, který poslal matce voják z Německa

Americká pošta po 76 letech doručila dopis, který poslal matce voják z Německa

07.01.2022

Redakce

Americká pošta po 76 letech doručila dopis, který poslal matce voják z Německa

Po 76 letech doručila pošta dopis, který poslal americký voják umístěný v Německu své matce ve státě Massachusetts. Psaní se po desetiletích našlo neotevřené v distribučním zařízení pošty v Pittsburghu, napsala agentura AP. Odesílatel i adresátka už zemřeli, poštovní služba list doručila vdově po pisateli dopisu.

„Drahá maminko. Dnes jsem od tebe dostal další dopis a jsem rád, že vše v pořádku,“ psal tehdy dvaadvacetiletý seržant John Gonsalves. „Pokud jde o mě, jsem v pořádku a daří se mi dobře. Ale co se týče jídla, to je většinou dost mizerné,“ stojí dále v psaní, které končí slovy: „S láskou a polibky. Tvůj syn Johnny. Doufám, že se brzy uvidíme.“

Voják tento list matce poslal v prosinci roku 1945, tedy nedlouho po oficiálním konci druhé světové války, informovala bostonská televizní stanice WFXT.

V roce 2015 Gonsalves zemřel, nežije už ani jeho matka. Poštovní služba Spojených států (USPS) však po nálezu zjistila adresu vdovy po odesílateli a společně s desítky let starým dopisem jí doručila rovněž vlastní psaní. V něm jí sdělovala, že doručení tohoto dopisu pro ni bylo „nanejvýš důležité.“

„Představte si to! Sedmdesát šest let!“ řekla později devětaosmdesátiletá Angelina Gonsalvesová stanici WFXT. „Nemohla jsem tomu věřit (…) Bylo to úžasné,“ dodala s tím, že měla pocit, jako by se její muž vrátil.

 

Washington 7. ledna (ČTK)

Hlavní stránka