lupa x
user

Bolt získal od investorů 628 mil. eur, jeho hodnota stoupla na 7,4 mld. eur

Bolt získal od investorů 628 mil. eur, jeho hodnota stoupla na 7,4 mld. eur

11.01.2022

Redakce

Bolt získal od investorů 628 mil. eur, jeho hodnota stoupla na 7,4 mld. eur

Estonský provozovatel alternativní přepravy Bolt získal od investorů 628 milionů eur (15,3 miliardy Kč). Nejnovější finance od investorů ohodnocují firmu na 7,4 miliardy eur, v předchozím, srpnovém kole financování investoři firmu ohodnotili na čtyři miliardy eur. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na prohlášení firmy.

Bolt získal peníze od investorů v čele se Sequoia Capital, Fidelity Management a Research Co.

Bolt je konkurentem společnosti Uber u sdílení jízd a rozvozu jídla. Nabízí také půjčování elektrických koloběžek, sdílení aut a službu doručení potravin do 15 minut. Své služby poskytuje více než 100 milionům zákazníků ve 45 zemích a ve více než 400 městech v Evropě a Africe.

„Rozšiřujeme všechny naše produktové linky mimořádně rychle, rozvíjíme výzkum a vývoj produktů a zavádíme je v nových městech,“ řekl agentuře Reuters generální ředitel Markus Villig.

Uber je největším konkurentem Boltu u sdílených jízd. Čelí však také konkurenci u rozvozu jídla od firem Just Eat Takeaway.com či DoorDash, která vstoupila do Evropy akvizicí firmy Wolt za osm miliard USD (171,9 miliardy Kč). Aby platformy získaly zákazníky, nabízejí často slevy, což na některých trzích vede k cenovým válkám.

„V mnoha případech jsme byli hnací silou, která skutečně snižovala ceny zákazníkům, takže od začátku jsme se zaměřovali na to, abychom byli úsporní,“ řekl Villig. „Nabízeli jsme podstatně nižší ceny než kdokoliv jiný v oboru. Očekáváme, že to bude pokračovat,“ dodal.

Firma Bolt byla založena byla v roce 2013, původně se jmenovala Taxify. Od roku 2015 působí také v České republice.

 

Tallinn 11. ledna (ČTK)

Hlavní stránka