lupa x
user

Na vlastní tvorbě internetové televizní stanici Skylink 7 se podílejí i Češi

Na vlastní tvorbě internetové televizní stanici Skylink 7 se podílejí i Češi

17.01.2022

Redakce

Na vlastní tvorbě internetové televizní stanici Skylink 7 se podílejí i Češi

Internetové televizní stanici Skylink 7 se i za pomoci českých tvůrců od loňského roku začíná podílet na vývoji a výrobě vlastní tvorby. Prvním projektem, na kterém se Skylink koprodukčně podílel s producentem Canal+ Polska, se stal romantický seriál Planeta Single: Osm příběhů. Seriál bude mít premiéru 7. února 2022. Díl s názvem Poslouchej, lásko se natáčel v Praze. ČTK o tom za Skylink 7 informoval Marek Němec.

„Díky vstupu do skupiny Canal+ Group jsme získali přístup k exkluzivnímu prémiovému obsahu od produkčních společností StudioCanal, Canal+ nebo Kino Świat. Dalším naším logickým krokem je se na produkci také přímo podílet, a nabídnout tak našim divákům mimo akvizice i originální produkci a koprodukční projekty vznikající pod hlavičkou skupiny Canal+ Group,“ sdělil Jaromír Glisník, člen představenstva M7 Group, která je vlastníkem Skylinku a od roku 2019 součástí skupiny Canal+ Group.

V hlavních rolích příběhu Poslouchej, lásko ze série Planeta Single: Osm příběhů se představí Zdeněk Piškula, Zofia Wichłaczová, Tomáš Hanák, Miloslav Pecháček nebo blogerka Do Thu Trang. Seriál Planeta Single vychází z motivů celovečerních romantických komedií, ve kterých protagonisté randí prostřednictvím stejnojmenné mobilní aplikace. Jednotlivé epizody se liší dějem i žánrem, počínaje romantickou komedií přes road movie až po napínavé drama.

Seriál vznikl pod vedením osmi nejvýraznějších polských režisérů současnosti. Zároveň se jedná o pilotní koprodukční projekt společností Canal+ Polska a M7 Group. „Samozřejmě i dále hledáme zajímavé náměty na seriály, které by byly vhodné především ke koprodukci s dalšími zeměmi, kde Canal+ Group působí,“ uvedl Ladislav Řeháček, manažer M7 Group pro Českou republiku a Slovensko.

Skylink je největším poskytovatelem satelitního a internetového televizního vysílání v Česku a na Slovensku s více než 1,5 milionu zákazníků. V loňském roce představil novou programovou strukturu televizní stanice Skylink 7. Významný podíl programu zde představují tituly z originální produkce společností StudioCanal a Canal+, ale vysílá i další pořady, především evropského původu. K těm nejsledovanějším za uplynulý rok patří dánský krimiseriál Rukojmí ve tmě a Policie Paříž 1900 – nejdražší seriál z produkce Canal+. Skylink 7 vysílá 24 hodin denně a je možné ho sledovat i v internetové televizi Skylink Live TV.

 

 

Praha 15. ledna (ČTK)

Hlavní stránka