lupa x
user

Plzeňský kraj spustil aplikaci, kde může veřejnost navrhovat zlepšení dopravy

Plzeňský kraj spustil aplikaci, kde může veřejnost navrhovat zlepšení dopravy

26.01.2022

Redakce

Plzeňský kraj spustil aplikaci, kde může veřejnost navrhovat zlepšení dopravy

Plzeňský kraj spustil na svém webu aplikaci Názorová mapa dopravy, do níž může veřejnost sdělovat podněty ke zlepšení dopravy v regionu, a to i s fotografiemi a komentáři. Názorová mapa bude otevřena do 15. března, následně kraj podněty vyhodnotí, řekl dnes ČTK náměstek hejtmanky pro dopravu Pavel Čížek (STAN).

Nová aplikace má vylepšit komunikaci s obyvateli a návštěvníky kraje i schválenou koncepci rozvoje dopravy a cyklodopravy. Upozorní na problematická místa nebo ocení řešení, která mobilitu podporují. „Před časem jsme s mobilními operátory vyhodnotili dopravní data a zjistili jsme, že lidé cestují na určité místo vlastní dopravou. Přidali jsme tam spoj, což se ukázalo jako dobré řešení pro obyvatele,“ řekl Čížek.

Po ukončení prvotního sběru podnětů po 15. březnu vyhodnotí připomínky příslušné krajské organizace. „U opakujících se podnětů budou hledány možnosti k odstranění zaznamenaných problémů,“ řekl náměstek.

Doprava podle něj zajímá řadu lidí a kraj považuje za velmi důležité znát názory z terénu. „Bez nich nejsme schopni vychytat potřeby veřejnosti. Je to zásadní krok k nastavení dopravy, ať už v autobusové či jiné. Máme dobrou zkušenost například s nastavením taktové dopravy na linkových autobusech. Cestující nemusí hlídat jízdní řád. A právě v autobusech máme velkou možnost se lidem přizpůsobit. Tam, kde cestuje víc lidí, můžeme přidat linku, a tam, kde počet cestujících klesá, můžeme ubrat,“ řekl Čížek.

Příspěvek do názorové mapy lze vložit z mobilního telefonu nebo z počítače do aplikace NÁZOROVÁ MAPA.

 

Plzeň 25. ledna (ČTK)

Hlavní stránka