lupa x
user

Český olympijský tým může na internetu vysílat záběry z olympijských sportovišť

Český olympijský tým může na internetu vysílat záběry z olympijských sportovišť

28.01.2022

Redakce

Český olympijský tým může na internetu vysílat záběry z olympijských sportovišť

Na sociálních sítích Českého olympijského týmu a webu czechteam.tv budou k vidění olympijské soutěže z her v Pekingu. Český olympijský tým získal pro internetové prostředí práva od společnosti Discovery, která je pro Evropu vlastní.

Český olympijský výbor (ČOV) nákupem práv zařídil, že Český olympijský tým může vysílat záběry přímo z olympijských sportovišť. „Díky partnerům Českého olympijského týmu jsme zajistili finance a fanouškům tak budeme moci nabídnout vybrané olympijské záběry přímo ze sportovišť na czechteam.tv i sociálních sítích. Podobné kroky učinily i olympijské výbory Nizozemska a Velké Británie, které také mají vysílací práva od společnosti Discovery,“ uvedl v tiskové zprávě Tomáš Houska, šéf digitální komunikace Českého olympijského týmu.

Společnost Discovery Channel vysílá na Eurosportu nebo ve streamovacích službách Eurosport Player a discovery+. Českým divákům díky sublicenci zprostředkovává olympijské dění Česká televize, o rozhlasové vysílání se stará Český rozhlas. Jsou s tím ale spojená určitá omezení. „Současný stav vysílacích licencí jim neumožňuje pracovat s obsahem v digitálu tak, jak by si přáli i oni. Našli jsme možnost, jak doplnit jejich obsah a doručit lidem i v on-line prostředí krátké sestřihy a momenty her skrze naše komunikační kanály,“ řekl Houska.

Zimní olympijské hry v Pekingu začnou 4. února.

 

Praha 28. ledna (ČTK)

Hlavní stránka