lupa x
user

Vydavatel amerického listu The New York Times koupil slovní hru Wordle

Vydavatel amerického listu The New York Times koupil slovní hru Wordle

01.02.2022

Redakce

Vydavatel amerického listu The New York Times koupil slovní hru Wordle

Americká společnost The New York Times, která vydává stejnojmenný deník, koupila slovní hru Wordle. Ta funguje pouze přes internet a newyorský list chce jejím prostřednictvím získat více předplatitelů svých digitálních služeb. Cenu transakce The New York Times v pondělní tiskové zprávě neuvedl, pohybuje se podle něj v nižším sedmimístném řádu.

Hra Wordle si v poslední době získala mnoho příznivců, a právě na její popularitu list nyní spoléhá. Jeho cílem do roku 2025 je mít deset milionů předplatitelů, uvedla agentura Reuters.

On-line hra Wordle dává každému hráči šest pokusů, aby uhádnul slovo na pět písmen. To zůstává neměnné po celý den a smyslem je, aby hráč byl úspěšný s co nejnižším počtem pokusů.

Hru Wordle vytvořil bývalý softwarový inženýr ze společnosti Reddit Josh Wardle. Objevila se loni v říjnu a zpočátku ji hrálo jenom pár lidí. Redaktorka listu Financial Times (FT) Janine Gibsonová uvádí, že zatímco ještě v listopadu hru Wordle hrálo asi 90 lidí, v prvním lednovém týdnu už jich byly dva miliony.

„Wordle teď bude součástí každodenních zážitků, pro miliony dalších lidí po celém světě to bude další důvod, aby spoléhaly na timesy, když budou potřebovat zpravodajství a jiné každodenní potřeby,“ napsal newyorský deník. Hra Wordle podle něj bude i nadále zdarma.

Hry a hádanky jsou klíčovou součástí strategie vydavatelství The New York Times, které se snaží udržet ve svých aplikacích a na svých webových stránkách co nejvíce čtenářů. Čím dál více lidí totiž čte zprávy v mobilních telefonech a tabletech, které využívají i pro zábavu.

Společnost The New York Times Company v uplynulém čtvrtletí získala pro svůj web Wirecutter dalších 135.000 členů. Web se zaměřuje hlavně na hodnocení produktů, ale i na hry nebo vaření.

 

New York 1. února (ČTK)

Hlavní stránka