lupa x
user

Veletrh bezdrátových technologií v Barceloně chce letos přilákat 50.000 lidí

Veletrh bezdrátových technologií v Barceloně chce letos přilákat 50.000 lidí

10.02.2022

Redakce

Veletrh bezdrátových technologií v Barceloně chce letos přilákat 50.000 lidí

Letošní ročník veletrhu bezdrátových technologií Mobile World Congress (MWC), který se bude konat od 28. února do 3. března ve španělském městě Barceloně, chce přilákat kolem 50.000 návštěvníků. Letos po dvouleté přestávce potvrdili účast na konferenci vrcholoví manažeři společností Nokia, Ericsson, Amazon či Cisco, napsala dnes agentura Reuters.

Přesun akcí na internet se v posledních dvou letech stal normou, což zvýšilo hodnotu společností, jako jsou Zoom nebo Hopin. S ústupem pandemie covidu-19 se chuť k osobnímu jednání pomalu vrací. Zatímco hrstka společností, například Lenovo, se veletrhu MWC zúčastní virtuálně, většina ostatních velkých jmen včetně firem Samsung a Huawei bude nové produkty prezentovat na místě.

„Zoufale toužím po tom, abych se opět spojila s lidmi v reálném životě,“ řekla Allison Kirkbyová, generální ředitelka společnosti Telia. „K inovacím dochází pouze tehdy, když se lidé setkávají,“ dodala.

Veletrh MWC byl jednou z prvních akcí, které byly v roce 2020 kvůli pandemii zrušeny. Obvykle se tato akce koná v únoru; v roce 2021 byla přesunuta na červen a zkrácena.

Očekávaná účast na letošním ročníku je méně než poloviční oproti 109.000 návštěvníků, kteří se registrovali v roce 2019. Loni veletrh přilákal zhruba 20.000 účastníků. Technologický veletrh CES měl v prosinci 40.000 účastníků.

„Máme potvrzeno 1500 vystavovatelů, 1000 řečníků a v sedmi sálech, které zapojíme, máme obsazenost 85 procent,“ uvedl generální ředitel sdružení GSM Association (GSMA) Mats Granryd. Sdružení tento veletrh organizuje a zároveň zastupuje více než 750 provozovatelů bezdrátových sítí.

Ačkoli ve Španělsku počet nově nakažených za den stále přesahuje 40.000, země vzhledem k vysoké míře proočkovanosti ruší protipandemická omezení. Od čtvrtka nebudou lidé muset nosit venku roušku.

K účasti na veletrhu MWC letos stačí osvědčení o očkování, loni se účastník musel nechat u vstupu otestovat. Letos nebude na místě konání nikdo, kdo by účastníkům připomínal, aby udržovali odstupy.

Akce výrazně podporuje místní ekonomiku, podle odhadů veletrh Barceloně v roce 2019 přinesl 500 milionů dolarů (10,6 miliardy Kč).

 

Barcelona 9. února (ČTK)

Hlavní stránka