lupa x
user

Indické daňové úřady zasahovaly v několika kancelářích čínské firmy Huawei

Indické daňové úřady zasahovaly v několika kancelářích čínské firmy Huawei

16.02.2022

Redakce

Indické daňové úřady zasahovaly v několika kancelářích čínské firmy Huawei

Indické daňové úřady provedly inspekci několika prostor čínské společnosti Huawei Technologies. Informace místních médií dnes potvrdila s odvoláním na vládní zdroj agentura Reuters. Prohlídky se uskutečnily v kancelářích čínské firmy v Dillí, sousedním městě Gurugram a v technologickém centru Béngalúru. V úterý Indie podle vládních zdrojů z bezpečnostních důvodů zablokovala přístup k 54 převážně čínským mobilním aplikacím.

Úředníci z daňového oddělení prověřili finanční dokumenty, účetní knihy a záznamy společnosti, její indické podniky a zahraniční transakce. Některé záznamy také zabavily, uvedla místní média.

„Společnost Huawei je přesvědčena, že její podnikání v Indii je důsledně v souladu se všemi zákony a předpisy. Obrátíme se na příslušné vládní úřady s žádostí o další informace a ve věci pravidel a předpisů budeme plně spolupracovat,“ reagoval na inspekci Huawei. Indické vládní úřady se k věci nevyjádřily.

Indie, která je jedním z největších světových trhů s mobilními telefony, loni při výběru dodavatelů pro zkušební provoz mobilních sítí páté generace (5G) vynechala čínské firmy Huawei a ZTE. Dillí zároveň vede kampaň za snížení závislosti na čínském dovozu.

Vztahy obou zemí komplikuje mimo jiné i spor o hranici. Po válce z roku 1962 je vytyčení čínsko-indické hranice v mnoha oblastech nejasné.

 

Dillí 16. února (ČTK)

Hlavní stránka