lupa x
user

Novým viceprezidentem pro sítě společnosti Vodafone CR je Miroslav Bula

Novým viceprezidentem pro sítě společnosti Vodafone CR je Miroslav Bula

16.02.2022

Redakce

Novým viceprezidentem pro sítě společnosti Vodafone CR je Miroslav Bula

Novým viceprezidentem pro síťové technologie českého Vodafonu se stal Miroslav Bula (46), který se sítěmi ve společnosti zabývá od roku 2006. Jeho pozice vznikla po rozdělení funkce viceprezidenta pro technologie. Druhou novou pozicí je viceprezident pro informační technologie, kterou od loňského září zastává Petr Brunclík. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Bula vede tým téměř 350 lidí, kteří jsou zodpovědní za implementaci nejnovějších technologií do sítě Vodafonu, rozšiřují pokrytí a kapacitu v mobilní i fixní síti, zajišťují stabilní provoz a co nejvyšší úroveň produkčních systémů. „Nejnovější síť páté generace nám umožňuje pokročilejší formu konektivity. A baví mě být u toho, jak zavádění 5G pomáhá především v oblasti průmyslu a dopravy. Nové technologie dnes zvládají to, co bylo dříve nepředstavitelné. A já jsem zvědavý, co dalšího přinesou sítě budoucích generací,“ uvedl Bula.

Do Vodafonu nastoupil před 16 lety jako architekt sítí. Poté měl několik let na starosti strategii přístupových sítí, plánování rozvoje a také řídící ústřednovou část sítě, která zajišťuje spojování hovorů, odesílání SMS i MMS a umožňuje přístup zákazníků k aktivovaným službám nebo na internet. Stojí také za zavedením nových síťových funkcionalit a za vytvořením týmu, který je odpovědný za stabilní provoz.

Nový viceprezident se významně podílel na vedení několika klíčových projektů Vodafonu. Patří mezi ně zavádění 3G, 4G a 5G sítí, první 5G holografický hovor v Karlových Varech v roce 2019, výstavba sítě Narrow Band pro internet věcí (NB-IoT) nebo pokrytí pražského metra mobilním signálem. Byl také zodpovědný za integraci fixních sítí získaných akvizicí UPC do infrastruktury Vodafonu.

Vodafone je součástí globální skupiny Vodafone Group. V České republice poskytuje Vodafone služby více než 4,5 milionu zákazníků, z toho zhruba 3,9 milionu připadá na mobilní služby. Provozuje také fixní kabelovou síť po UPC.

 

 

Praha 16. února (ČTK)

Hlavní stránka