lupa x
user

O2 TV přestala vysílat ruskou veřejnoprávní stanici Pervyj kanal

O2 TV přestala vysílat ruskou veřejnoprávní stanici Pervyj kanal

25.02.2022

Redakce

O2 TV přestala vysílat ruskou veřejnoprávní stanici Pervyj kanal

Televizní operátor O2 TV přestal vysílat ruskou veřejnoprávní stanici Pervyj kanal. Důvody nechtěl komentovat. Další dva ruskojazyčné programy TNT a Russkoje kino v nabídce zůstaly. Informaci o vypnutí kanálu přinesl server DigiZone na twitteru.

Další televizní operátoři ruské státní televizní kanály v nabídce většinou nemají. Vodafone také vysílá TV1000 Russkoje Kino, ale podle mluvčího Ondřeje Luštince jde o program skupiny Viasat (Nordic), a to bez jakéhokoli zpravodajství. Kanál nabízí výběr filmů z ruské kinematografie. Kuki má v nabídce zábavné kanály TNT Russia nebo Friday International.

Podle serveru Lupa.cz v Polsku kabeloví, internetoví a satelitní operátoři už nesmějí šířit ruské televizní stanice. Rozhodla o tom tamní Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, svůj krok zdůvodnila bezpečnostními zájmy Polska. Z nabídek zmizí stanice RT (Russia Today), RT Documentary, RTR Planeta, Sojuz TV a Rossija 24. Ruské kanály jsou však zároveň volně dostupné na satelitu, takže je stále možné je individuálně sledovat mimo nabídky operátorů.

Rusko ve čtvrtek zaútočilo na sousední Ukrajinu. Česká republika agresi odsoudila a připojila se k mezinárodním sankcím vůči Ruské federaci.

 

Praha 25. února (ČTK)

Hlavní stránka