lupa x
user

Podcast Vinohradská 12 bude tvořit nový tým pod vedením Matěje Skalického

Podcast Vinohradská 12 bude tvořit nový tým pod vedením Matěje Skalického

01.03.2022

Redakce

Podcast Vinohradská 12 bude tvořit nový tým pod vedením Matěje Skalického

Zpravodajský podcast Českého rozhlasu Vinohradská 12 bude od března připravovat nový tým v čele s dlouholetým redaktorem Radiožurnálu Matějem Skalickým. Rozhlas to dnes oznámil v tiskové zprávě. Dosavadní tým podcastu pod vedením Lenky Kabrhelové oznámil v lednu přechod do Seznamu.

„Podcast Vinohradská 12 je jedním z důležitých programových prvků Českého rozhlasu. Za dobu svojí existence se stal velmi populárním a těší se vysoké poslechovosti. Věřím, že se Matěji Skalickému s jeho týmem zkušených novinářů podaří navázat na dosavadní úspěchy Vinohradské 12 a bude i nadále pokračovat v rozvoji této úspěšné značky,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Skalický působí v Českém rozhlase od roku 2011. Začínal na zpravodajském webu, několik let byl externistou domácí i zahraniční redakce, podílel se na přípravě vědeckého pořadu Experiment. Reportáže do něj posílal pravidelně z Dánska a pak z Velké Británie, kde také žil. Odtud zároveň přispíval i do řady dalších médií. Po návratu do České republiky se zpravodajsky zaměřoval na dění kolem pandemie koronaviru.

První původní zpravodajský podcast Vinohradská 12 se zaměřuje na domácí i zahraniční aktuální politická témata a společenské fenomény. Vychází každý všední den a je dostupný na zpravodajském serveru iRozhlas.cz, ve všech podcastových čtečkách nebo také prostřednictvím streamovací služby Spotify. V letech 2020 i 2021 získal ocenění Podcast roku v kategorii Veřejnoprávní podcast.

 

Praha 1. března (ČTK)

Hlavní stránka