lupa x
user

Softwarová firma Solitea koupila Techniserv IT, získá větší podíl na trhu

Softwarová firma Solitea koupila Techniserv IT, získá větší podíl na trhu

02.03.2022

Redakce

Softwarová firma Solitea koupila Techniserv IT, získá větší podíl na trhu

Brněnská softwarová firma Solitea koupila jinou, taktéž brněnskou, firmu Techniserv IT. Ta vyvíjí software pro státní správu a velké korporátní zákazníky, stejně jako její nový majitel. Díky akvizici zvětší Solitea tržní podíl a také jí to pomůže v lepší spolupráci se státní správou, uvedl v tiskové zprávě předseda představenstva Martin Cígler, který se stal jihomoravským podnikatelem roku za rok 2021.

„Techniserv IT má podobné zákazníky jako my, a touto akvizicí tak v mnohých ohledech výrazně navýšíme své kapacitní možnosti. Dokáže ale navíc dodávat také softwarové balíčky, které si Solitea dosud musela zajišťovat u subdodavatele. Velký potenciál transakce spatřujeme i v tom, že budeme schopni současným zákazníkům dodávat komplexnější řešení a služby. Současně získáváme mnoho kvalifikovaných odborníků,“ uvedl Cígler.

Solitea patří ve střední a východní Evropě k největším dodavatelům účetních a podnikových informačních systémů určených pro komerční segment i pro státní a neziskové organizace. V Česku je lídrem na trhu pokladních systémů a její cloudové služby pro drobné podnikatele, například iDoklad, využívají statisíce zákazníků. Dodává do 35 zemí světa, má 1400 zaměstnanců a v posledních letech udělala desítky podobných akvizic. Letos by měly výnosy činit 130 milionů eur (3,3 mld Kč).

Společnost Techniserv IT existuje 20 let a podle generálního ředitele Luďka Teleckého je spojení dalším krokem k rozvoji. Letos předpokládá obrat přes půl miliardy korun.

 

Brno 2. března (ČTK)

Hlavní stránka