lupa x
user

Technologický startup z Brna Pekat Vision koupil za 400 mil. Kč italský Datalogic

Technologický startup z Brna Pekat Vision koupil za 400 mil. Kč italský Datalogic

24.03.2022

Redakce

Technologický startup z Brna Pekat Vision koupil za 400 mil. Kč italský Datalogic

Brněnský technologický startup Pekat Vision získala za 400 milionů korun italská společnost Datalogic. Tým kolem zakladatele Petra Šmída za pět let od vzniku vytvořil firmu, která na trh dodává technologie založené na umělé inteligenci, jež pomáhají ve výrobě odhalovat anomálie či defekty a zvyšují tak kvalitu koncových výrobků. Díky spojení s globálně působící firmou nyní může svá řešení šířit do mnoha států světa, uvedla firma v tiskové zprávě.

Brněnská firma nabízí řešení, která jsou využitelná například pro sledování kvality výrobků ze dřeva, z kovů, ze skla a textilu. Používají se v automobilovém průmyslu, ve výrobě stavebních materiálů, ve farmaceutickém a potravinářském průmyslu. „Nástroje, jako je umělá inteligence a strojové vidění, zvyšují efektivitu procesů v nejrůznějších průmyslových oborech. Zákazníkům přináší významné výhody. Automatizace pomocí umělé inteligence, počítačového vidění a strojového učení dělá svět průmyslu lepším a rychlejším,“ řekl Šmíd.

Italská společnost obchodovaná na milánské burze si od akvizice slibuje mimo jiné obohacení nabídky hardwarových produktů o řešení založená na vysoce výkonných algoritmech. „Díky know-how a zaměstnancům Pekat Vision budeme pokračovat v rozšiřování softwarové nabídky vývojem dalších algoritmů,“ uvedla generální ředitelka Valentina Voltaová.

Do startupu vložil investici pražský fond Lighthouse Ventures, kterému se nyní vrátila v osminásobné výši.

 

Brno (ČTK)

Hlavní stránka