lupa x
user

Zdravotníci valašskomeziříčské nemocnice používají při vizitě tablety

Zdravotníci valašskomeziříčské nemocnice používají při vizitě tablety

31.03.2022

Redakce

Zdravotníci valašskomeziříčské nemocnice používají při vizitě tablety

Zdravotníci v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí na Vsetínsku mají na prvních odděleních k dispozici tablety, které umožní přístup do elektronické zdravotnické dokumentace pacientů. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělil mluvčí nemocnice Adam Knesl.

Digitalizace podle hlavní sestry nemocnice Jany Pelikánové nahradí nejen „papírování“, umožní také on-line sdílet data mezi zdravotnickými subjekty při poskytování neodkladné péče. „Elektronizace dokumentace přispěje k zefektivnění péče o pacienty, k redukci chyb ve vedení dokumentace, zároveň dochází k výraznému ulehčení práce i pro samotný personál. Nespornou výhodou systému je řešení administrativy přímo u lůžka pacienta, kdy sestra do tabletu zanese informace, které jsou k dispozici ihned přímo v rámci vstupní zprávy lékaře,“ uvedla Pelikánová. Tablety jsou zatím určené například pro odebírání anamnézy, základních životních funkcí a jejich výsledky.

„Speciální software umožňuje rychlý přístup k aktuálním informacím o pacientovi a na druhou stranu i do archivu s možností kopírovat z něj potřebná data. Sestra si vyhledá zadaného pacienta a již pracuje v jeho kartě, kde může začít u lůžka vyplňovat nutné údaje,“ uvedla Pelikánová. „Tímto krokem se nám postupně podaří opět posunout sestru od psacího stolu zpět do bezprostředního kontaktu s pacientem,“ uvedla hlavní sestra.

Tablety s informačním systémem umožní lékařům vizitu u lůžka s dohledáním potřebných nálezů pacienta, mohou také zapsat jeho aktuální potíže. Sestry s tablety mohou zajistit fotodokumentaci ran či proleženin, nález poté konzultují s lékaři nebo sestrami a nastaví další postup.

 

Valašské Meziříčí (ČTK)

Hlavní stránka