lupa x
user

Provozovatel amerického konspiračního webu InfoWars vyhlásil bankrot

Provozovatel amerického konspiračního webu InfoWars vyhlásil bankrot

19.04.2022

Redakce

Provozovatel amerického konspiračního webu InfoWars vyhlásil bankrot

Provozovatel amerického ultrapravicového portálu InfoWars Alex Jones vyhlásil bankrot. Za některé konspirativní články například čelí několika občanskoprávním žalobám, které podali mimo jiné i rodiče obětí střelby v základní škole v Connecticutu z roku 2012. Informují o tom dnes tiskové agentury.

Jones požádal o soudní ochranu před věřiteli podle kapitoly 11 konkurzního zákona. Toto opatření má obecně zajistit pozastavení občanskoprávních soudních sporů a umožnit firmám, aby se ozdravily a zachovaly provoz.

Osmačtyřicetiletý Jones, který je považován za kontroverzního novináře z Texasu, čelí několik let obvinění rodičů obětí útoku na základní školu Sandyho Hooka. Jones tvrdil, že střelba, která šokovala Spojené státy, byla pouze divadlem zinscenovaným odpůrci střelných zbraní. Při útoku zemřelo 26 lidí, a sice 20 dětí a šest zaměstnanců školy. Jones mezitím veřejně uznal, že vraždění na základní škole v roce 2012 bylo skutečné.

Žaloby na Jonese projednávají soudy v Texasu a v Connecticutu. Žalující rodiče tvrdí, že novinář šířením dezinformací vydělal miliony dolarů. V minulosti Jones mimo jiné také tvrdil, že vláda Spojených států se podílela na útocích z 11. září 2001.

 

Washington (ČTK)

Hlavní stránka