lupa x
user

Kryptoměnová burza Binance kvůli sankcím EU omezí služby ruským zákazníkům

Kryptoměnová burza Binance kvůli sankcím EU omezí služby ruským zákazníkům

21.04.2022

Redakce

Kryptoměnová burza Binance kvůli sankcím EU omezí služby ruským zákazníkům

Kryptoměnová burza Binance omezí služby ruským zákazníkům, kteří u ní mají aktiva za více než 10.000 eur (zhruba 244.000 Kč). Největší kryptoměnová burza podle objemu obchodů tak reaguje na nejnovější sankce Evropské unie zaváděné v reakci na ruskou agresi na Ukrajině. Binance zprávu zveřejnila na svém webu.

EU se začátkem tohoto měsíce zaměřila ve svém pátém souboru sankcí proti Moskvě na kryptopeněženky, banky a měny. Chce tak uzavřít potenciální mezery, které by mohly Rusům umožnit přesun peněz do zahraničí.

Ruští státní příslušníci nebo právnické osoby v Rusku, které mají zůstatky na kryptoměnových účtech přesahující 10.000 eur, dostanou 90 dní na uzavření svých pozic, uvedla Binance. Burza dodala, že z účtů, kterých se omezení EU týkají, bude možné prostředky pouze vybírat, ale už ne vkládat ani s nimi obchodovat.

Oznámení přichází poté, co Binance minulý měsíc uvedla, že držitelé karet sankcionovaných ruských bank je u ní nebudou moci používat. Už tehdy oznámila, že klientům, kterých se týkají sankce, bude přístup ke službám omezovat, připomněla agentura Reuters.

Evropská centrální banka (ECB) v březnu kryptoměnové společnosti varovala před napomáháním obcházení sankcí zaměřených na ruské občany. Podle prezidentky ECB Christine Lagardeové by se tak firmy staly jejich spoluviníky.

 

Valletta (ČTK)

Hlavní stránka