lupa x
user

Ukrajinci se mohou zdarma učit slovenštinu s aplikací Lang Bee

Ukrajinci se mohou zdarma učit slovenštinu s aplikací Lang Bee

21.04.2022

Redakce

Ukrajinci se mohou zdarma učit slovenštinu s aplikací Lang Bee

Ukrajinští občané, kteří z důvodu aktuální situace ve své zemi přišli na Slovensko, se mohou zdarma učit slovenštinu pomocí jazykové aplikace LangBee. Aplikace jim umožní se učit jazyk velmi efektivně na mobilu, na tabletu nebo na počítači, aniž by museli navštěvovat kurzy. Online kurzy slovenštiny pro Ukrajince v LangBee vytvořila ukrajinská studentka Univerzity Komenského v Bratislavě Dana Gorbunová. Aktuálně jsou v aplikaci dostupné kurzy pro začátečníky a další budou postupně přibývat.

LangBee (www.langbee.app) je webová aplikace k učení cizích jazyků, kterou počátkem roku 2021 vytvořil slovenský programátor Michal Ošvát. Od té doby si tento efektivní způsob učení se jazyka oblíbily tisíce uživatelů. LangBee vychází z partnerské aplikace WocaBee určené pro školy. LangBee i aplikace WocaBee byla vytvořena Michalem Ošvátem. Vyzkoušelo ji více než 300.000 uživatelů z 9 evropských zemí.

Jazykové kurzy v LangBee obsahují slovíčka, fráze, gramatiku i trénink výslovnosti. Slovní zásobu si uživatel v aplikaci procvičuje pomocí 8 různých procvičovacích metod a umělá inteligence učení individuálně přizpůsobuje každému uživateli. K procvičování nabízí častěji ta slovíčka, ve kterých uživatel často chybuje. Učení s LangBee je hravé, efektivní a vhodné pro všechny věkové skupiny – od školáků až po důchodce.

Od začátku dubna je aplikace dostupná i v ukrajinském jazyce a k dispozici jsou i bezplatné kurzy slovenského jazyka pro Ukrajince na úrovni A0-A1. Každý kurz obsahuje přibližně 150 slovíček/frází rozdělených do balíčků. Balíčky se postupně odemykají – až po úspěšném absolvovaní testu může uživatel postoupit o úroveň výš. Zároveň každý týden dostane do e-mailu report o svém pokroku v učení.

Michal Ošvát, autor aplikace LangBee a WocaBee říká: „I nás situace na Ukrajině lidsky velmi zasáhla a ihned jsme se rozhodli v rámci našich možností pomoci. Prvním krokem bylo zpřístupnění naší aplikace WocaBee školám k výuce slovenského jazyka pro ukrajinské žáky. V těchto dnech zveřejňujeme první ucelené kurzy slovenského jazyka určené i pro jednotlivce v aplikaci LangBee.“

Kurzy slovenštiny pro LangBee vytvořila ukrajinská studentka Univerzity Komenského v Bratislavě Dana Gorbunová, která pomáhá připravovat i ukrajinské zpravodajství pro televizi TA3. „Kurzy jsem se snažila vytvořit tak, aby mým krajanům pomohly se co nejlépe integrovat do běžného života na Slovensku. S aplikací se pracuje velmi jednoduše a díky LangBee se mohou mí krajané učit kdykoliv a kdekoliv,“ říká D. Gorbunová, která pro ukrajinské uživatele vytvořila i krátké video v rodném jazyce.

Aplikaci LangBee není potřeba instalovat, funguje online na jakémkoliv zařízení – mobil, tablet nebo počítač. V nabídce jazyků na www.langbee.app si Ukrajinci zvolí ukrajinštinu, díky čemuž bude uživatelské rozhraní v jejich rodném jazyce. Po registraci do aplikace prostřednictvím svého e-mailu si v nabídce e-shopu zvolí kurzy slovenštiny pro Ukrajince. Tyto kurzy jsou i budou zdarma a v nejbližších týdnech k nim budou přibývat další.

Hlavní stránka