lupa x
user

Internetová společnost Meta otevře svůj první kamenný obchod

Internetová společnost Meta otevře svůj první kamenný obchod

25.04.2022

Redakce

Internetová společnost Meta otevře svůj první kamenný obchod

Americká internetová společnost Meta, která je majitelem sociálních sítí Facebook a Instagram či komunikační služby WhatsApp, otevře příští měsíc svůj první kamenný obchod. Zákazníci si v něm budou moci vyzkoušet a koupit zařízení pro virtuální realitu a další přístroje. Oznámila to dnes firma.

Společnost Meta se původně jmenovala Facebook, loni v říjnu však svůj název změnila. Nové jméno Meta má odrážet zaměření na metaverse, virtuální svět, o kterém si šéf podniku Mark Zuckerberg myslí, že bude představovat novou generaci internetu.

Obchod s názvem Meta Store hodlá firma otevřít 9. května v Kalifornii. „Naším cílem je ukázat lidem, co je dnes možné dělat s našimi produkty, a zároveň jim umožnit nahlédnout do budoucnosti, ve které ožije koncept metaverse. A doufáme, že se nám tak podaří tento koncept trochu demystifikovat,“ uvedla firma.

Výraz metaverse se v poslední době stal v technologickém odvětví velmi populárním termínem. Odkazuje na koncept sdílené virtuální platformy, do které mohou lidé vstupovat prostřednictvím různých zařízení a ve které se mohou pohybovat v různých digitálních prostředích. Společnost Meta nyní do konceptu metaverse masivně investuje.

Menlo Park (USA) (ČTK)

Hlavní stránka