lupa x
user

Je to oficiální: Elon Musk se chystá koupit Twitter za 44 miliard dolarů

Je to oficiální: Elon Musk se chystá koupit Twitter za 44 miliard dolarů

25.04.2022

Redakce

Je to oficiální: Elon Musk se chystá koupit Twitter za 44 miliard dolarů

Generální ředitel a miliardář Tesly získá společnost v hodnotě 44 miliard dolarů (bilion Kč). Jakmile bude dohoda dokončena, což se očekává do letošního roku, stane se Twitter soukromou společností.

„Svoboda slova je základem fungující demokracie a Twitter je digitálním náměstím, kde se diskutuje o věcech životně důležitých pro budoucnost lidstva,“ uvedl Musk v prohlášení. „Také chci udělat Twitter lepší než kdy předtím a to tím, že vylepším produkt o nové funkce, udělám z algoritmů open source pro zvýšení důvěry, porazím spamovací roboty a ověřím všechny lidi.“

Akcie Twitteru v pondělí odpoledne vzrostly o více než 5 %. „Podle podmínek dohody obdrží akcionáři Twitteru za každou kmenovou akcii 54,20 dolaru v hotovosti,“ uvedla dnes firma. Akcie podniku dnes posílily o téměř 5,7 procenta a uzavřely obchodování na 51,70 dolaru.

Padesátiletý podnikatel, který je také generálním ředitelem raketového vývojáře SpaceX, řekl, že chce bojovat proti trollům na Twitteru, a navrhl změny prémiové služby Twitter Blue, včetně snížení její ceny a zákazu reklamy. Miliardář je také hlasitý zastánce kryptoměn, proto lze očekávat prosazování této měny jako možnost platby na Twitteru.

Dříve v pondělí Musk řekl: „Doufám, že i moji nejhorší kritici zůstanou na Twitteru, protože to je to, co znamená svoboda slova.“ Minulý týden Musk řekl, že zajistil financování ve výši 46,5 miliardy dolarů na nákup Twitteru a pokračoval ve vyjednávání se společností.

Twitter se tak po devíti letech přestane obchodovat na burze jako veřejná společnost. Informovala o tom agentura Reuters.

Hlavní stránka