lupa x
user

Počet Čechů platících na webech za zábavu nebo zprávy loni dvojciferně klesl

Počet Čechů platících na webech za zábavu nebo zprávy loni dvojciferně klesl

25.04.2022

Redakce

Počet Čechů platících na webech za zábavu nebo zprávy loni dvojciferně klesl

Počet tuzemských internetových uživatelů, kteří na internetu platí za zábavu nebo zpravodajství, klesl v roce 2021 meziročně dvojciferným tempem. Za sledování filmů, seriálů či televize loni platilo 20 procent uživatelů, což byl meziročně téměř čtvrtinový pokles, hudbu z placených serverů na konci loňského roku pak poslouchalo deset procent uživatelů, zatímco o rok dříve to bylo 17 procent. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR), jehož výsledky má ČTK k dispozici.

Za hraní her nebo nákup vylepšení pro hry loni platilo devět procent uživatelů proti 14 procentům v předchozím roce. Placené zpravodajství odebíralo šest procent internetových uživatelů, což je o jeden procentní bod meziročně méně.

Celkový počet uživatelů internetu se v loňském roce v Česku zvýšil zhruba o 70.000 na 8,1 milionu lidí starších deseti let. To představuje 85 procent Čechů v této věkové skupině. Meziročně jde o nárůst o jeden procentní bod. Celkem 88 procent uživatelů se na internet připojuje z PC a 84 procent z mobilu.

Lidé na internetu loni trávili v průměru 1000 minut týdně, což je o deset minut více než před rokem. Zdaleka nejvíce času na síti tráví pracující studenti, a to průměrně 1836 minut týdně. Několikrát denně se připojuje na internet 82 procent uživatelů.

Lidé na internetu nejčastěji navštěvují zpravodajské weby, rozcestníky a databáze a katalogy. Návštěvnost zpravodajských serverů se ale meziročně snížila o téměř 100.000 na 6,49 milionu reálných uživatelů.

 

Praha (ČTK)

Hlavní stránka