lupa x
user

Kurýrní firma DoDo získala investici 1,5 miliardy korun na další expanzi

Kurýrní firma DoDo získala investici 1,5 miliardy korun na další expanzi

03.05.2022

Redakce

Kurýrní firma DoDo získala investici 1,5 miliardy korun na další expanzi

Technologicko-logistická firma DoDo Group získala investici 1,5 miliardy korun od investorů v čele s EC Investments Daniela Křetínského a zakladatelem J&T Capital Partners Patrikem Tkáčem. Ti tak v kurýrní firmě Michala Menšíka navýší svůj minoritní podíl. Prostředky firma využije na expanzi do jižní Evropy a posílení pozice v německy mluvících evropských zemích. Firma to uvedla v dnešní tiskové zprávě zaslané ČTK.

Investoři v čele s Křetínským a Tkáčem tak v následujících dvou letech ve firmě DoDo proinvestují 60 milionů eur, přičemž svůj minoritní podíl v DoDo navýší prostřednictvím MFresh Holding, jejíž součástí je rovněž investiční skupina Rockaway Capital Jakuba Havrlanta. Majorita zůstává skupině V-Sharp Michala Menšíka, který zastává pozici výkonného ředitele DoDo Group.

„Investice do DoDo je pro nás atraktivní ve více ohledech, přičemž tím hlavním je fakt, že firma zajímavým a inovativním způsobem propojuje logistiku poslední míle s maloobchodním prodejem, což jsou oblasti, do kterých v rámci širší skupiny EP Corporate Group významně investujeme. Díky know-how týmu DoDo a šíři našeho portfolia věřím, že se nám do budoucna podaří spolupracovat na dalších zajímavých společných projektech,“ uvedl Branislav Miškovič z EC Investments.

Firma DoDo má za sebou velmi úspěšný rok, během kterého se jí podařilo téměř zdvojnásobit roční obrat a poprvé se přiblížila miliardovým tržbám. Technologicko-logistická firma se svými více než 2000 kurýry a 1250 vozy napříč sedmi evropskými zeměmi rozvezla čtyři miliony zásilek. Cílem firmy pro letošní rok je přibližně dvojnásobně navýšit roční obrat na dvě miliardy korun, přičemž v roce 2022 by již mělo být podstatným tahounem růstu právě zahraničí. Svoje služby již startup rozšířil i na Slovensko, do Polska, Německa, Rakouska, Maďarska či Bulharska.

Hlavní stránka