lupa x
user

Mediální skupina Thomson Reuters zvýšila čtvrtletní zisk, zlepšila odhad tržeb

Mediální skupina Thomson Reuters zvýšila čtvrtletní zisk, zlepšila odhad tržeb

03.05.2022 , Aktualizováno 17.05.2022

Redakce

Mediální skupina Thomson Reuters zvýšila čtvrtletní zisk, zlepšila odhad tržeb

Globální zpravodajská a informační skupina Thomson Reuters, pod kterou patří i zpravodajská společnost Reuters News, zvýšila v prvním čtvrtletí provozní zisk meziročně o sedm procent na 414 milionů USD (téměř deset miliard Kč). Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě a zároveň zlepšila odhad celoročních tržeb.

Čtvrtletní tržby Thomson Reuters meziročně zvýšil o šest procent na 1,67 miliardy USD. V celém letošním roce nyní firma počítá se zvýšením tržeb o 5,5 procenta, zatímco dříve celoroční růst odhadovala na pět procent.

„Příznivý začátek roku nás přesvědčuje o tom, že jsme na správné cestě k dosažení svých cílů na letošní a příští rok,“ uvedl ve výsledkové zprávě šéf podniku Steve Hasker. Firma nicméně poukázala na přetrvávající geopolitická rizika a upozornila, že jakékoliv zhoršení hospodářských a podnikatelských podmínek by ovlivnilo její schopnost dosáhnout stanovených cílů.

Skupina Thomson Reuters vznikla v roce 2008, kdy kanadská informační společnost Thomson dokončila převzetí britské společnosti Reuters Group, jejíž součástí byla i tisková agentura Reuters. S akciemi Thomson Reuters se obchoduje na burzách v New Yorku a Torontu. Hlavními konkurenty ve zpravodajství a finančních službách jsou pro Thomson Reuters firmy Bloomberg a Dow Jones.

Toronto (ČTK)

Hlavní stránka