lupa x
user

ONLINE: Vyhlášení vítězů literární Ceny Jiřího Ortena

ONLINE: Vyhlášení vítězů literární Ceny Jiřího Ortena

16.05.2022

Redakce

Novela Josefa Tichého Předvečer (Minimum Difference), básnická sbírka Radka Touše Štičí kost (Trigon) a sbírka Měňagon (Nakladatelství Pavel Mervart) básníka Vojtěcha Vacka. Tyto knihy vybrala odborná porota z 16 přihlášených titulů ucházejících se o prestižní Cenu Jiřího Ortena, kterou udílí Svaz českých knihkupců a nakladatelů talentovaným autorům do 30 let.

ONLINE: Vyhlášení vítězů literární Ceny Jiřího Ortena

Slavnostní vyhlášení vítěze, které se uskuteční 17. května v Zrcadlové kapli Národní knihovny, můžete sledovat od 17:00 ZDE.

Cena bude podobně jako v předchozích ročnících spojena s finanční prémií pro vítěze ve výši 50.000 Kč a stejně jako v minulém ročníku budou 10.000 Kč odměněni i dva další nominovaní. České literární centrum věnuje vítězi Ceny Jiřího Ortena rezidenční pobyt v Evropě, zároveň všichni tři nominovaní obdrží jako dar překlad ukázky z jejich díla do angličtiny, francouzštiny a němčiny pro účely zahraniční propagace.

Porota 35. ročníku Ceny Jiřího Ortena pracuje ve složení: literární teoretik, literární kritik a filozof Petr Fischer, literární redaktor Štěpán Kučera a spisovatelka a redaktorka Božena Správcová, český spisovatel, básník, kulturní organizátor a překladatel Ondřej Buddeus a literární historička Alena Šidáková Fialová. Předsedou poroty se stal Petr Fischer.

Cena Jiřího Ortena je udělována s podporou Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury, Magistrátu hl. města Prahy a partnerem je také České literární centrum, které vítězi zprostředkuje tvůrčí pobyt.

Hlavní stránka