lupa x
user

Plzeň na začátku června ovládnou na tři dny drony a technologie budoucnosti

Plzeň na začátku června ovládnou na tři dny drony a technologie budoucnosti

17.05.2022

Redakce

Plzeň bude na začátku června patřit dronům a technologickým novinkám pro budoucnost. Pořadatelé letos poprvé spojili oblíbený festival bezpilotního létání Dronfest a přehlídku inovativních technologií v jednu třídenní akci Inovujeme Plzeň. Návštěvníci se mohou těšit na veletrh i závody dronů, na atraktivní technologické novinky i na přednášky na nejrůznější témata. Vstup na akci, která se uskuteční od 2. do 4. června v areálu v Cukrovarské ulici je zdarma.

Plzeň na začátku června ovládnou na tři dny drony a technologie budoucnosti

„Plzeň má bohatou průmyslovou tradici a těší mě fakt, že se prezentuje jako město inovací, vědy a výzkumu. Aktivity, které organizujeme spolu s univerzitou i soukromým sektorem, jsou na vysoké úrovni a je pro nás důležité, abychom mohli tyto inovativní projekty představovat veřejnosti,“ uvedl primátor Pavel Šindelář (ODS). Akce je určena pro celé rodiny. Ve čtvrtek a v pátek se počítá zejména s návštěvami škol a zástupců firem, v sobotu s příchodem široké veřejnosti.

Ve veletržních stáncích si lidé prohlédnou nejrůznější technologické zajímavosti. Nebude chybět například virtuální realita, novinky z oblasti internetu věcí, elektromobily, chytrá pera, speciální výčepní zařízení či řada robotů. „Vůbec poprvé veřejnosti představíme i jedinečného robota – Boston Dynamics Spot Robot, jenž má podobu psa. Ten se stal nově součástí naší robotí flotily a musím podotknout, že v České republice je jich pouze několik kusů,“ řekl Tomáš Cholinský z pořádající městské organizace Správa informačních technologií města Plzně. Příznivci bezpilotního létání nepřijdou ani letos o oblíbené závody ultra rychlých dronů v městské FPV aréně.

Přednášky pro odborníky i laiky se dotknou kyberbezpečnosti, cestování, legislativy spojené s bezpilotním létáním nebo práce s Google Analytics. Lidé se také dozvědí o takzvané startupové komunitě či o technologiích využívaných v pivovaru. V doprovodném programu se představí Armáda ČR, pro děti jsou nachystané různé simulátory, létání s mini drony a otevřené bude také městské Centrum robotiky, doplnila za pořadatele Radana Polešáková.

Festivalové dění budou organizátoři přenášet i on-line. Stream z akce doplněný o rozhovory s účastníky naleznou zájemci na YouTube kanálu SIT Port. Více informací je k dispozici na webových stránkách www.inovujemeplzen.cz

Plzeň (ČTK)

Hlavní stránka