lupa x
user

Obchod se spodním prádlem Astratex obnovil internetový obchod na Ukrajině

Obchod se spodním prádlem Astratex obnovil internetový obchod na Ukrajině

31.05.2022 , Aktualizováno 30.05.2022

Redakce

Největší středoevropský on-line obchod se spodním prádlem Astratex obnovil nabídku svých služeb na Ukrajině. Zboží na Ukrajinu poputuje z centrálního skladu v Česku. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě. Z Ukrajiny se stáhla po ruské invazi na začátku března. Astratex patří do skupiny Hartenberg ze svěřenských fondů bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO).

Obchod se spodním prádlem Astratex obnovil internetový obchod na Ukrajině

Dodací lhůty na Ukrajinu se podle ředitele marketingu Astratexu Karola Guláše zrychlily a fungují v řádu dnů. Na Ukrajině v současnosti funguje doručování poštou, platby bankovní kartou nebo přes Google Pay, což představuje 95 procent objednávek.

„Na ukrajinský trh jsme se vrátili prakticky ihned, kdy to situace dovolila. Zájem o nákupy po téměř tříměsíční pauze každý den roste, dostáváme se už na čísla před vypuknutím ruské agrese,“ dodal Guláš.

Celá skupina Astratex zaznamenala na začátku konfliktu na Ukrajině pokles tržeb o více než 20 procent. Za březen se obrat snížil na 90 milionů korun. V dalších měsících začal opět růst a v současnosti již skupina plní plán letošních tržeb. K růstu se firma vrátila navzdory přechodné stagnaci zájmu o on-line nákupy, kdy zákazníci, zejména z řad uprchlíků, dávali přednost kamenným prodejnám.

Astratex loni poprvé utržil přes miliardu korun. Tržby dosáhly 1,2 miliardy korun, což byl proti roku 2020 růst o 48 procent. Čistý zisk měla společnost meziročně zhruba trojnásobný, činil 96,5 milionu korun. Na konci loňského roku Astratex působil na 11 trzích – vedle České republiky a Německa funguje například také na Slovensku, v Polsku, Řecku či Chorvatsku. Další zákazníky obsluhuje prostřednictvím partnerských obchodů, například Amazonu.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka