lupa x
user

TZ: Finský velvyslanec debatoval o konceptu chytrých měst

TZ: Finský velvyslanec debatoval o konceptu chytrých měst

31.05.2022

Redakce

Finský velvyslanec Jukka Pesola při své první oficiální návštěvě Plzeňského kraje nastínil možnou spolupráci v oboru chytrých měst, digitalizace nebo dopravy. V kraji totiž aktuálně nepůsobí žádná finská společnost. Obě strany, včetně zástupců hospodářské komory, kteří se pondělního setkání účastnili, to chtějí změnit.

TZ: Finský velvyslanec debatoval o konceptu chytrých měst

Hned na úvod hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták pogratuloval finskému velvyslanci k nedělnímu zisku titulu mistrů světa v ledním hokeji, když současně připomněl, že český bronz je po deseti letech medailovým úspěchem. Tím uvolněně otevřel debatu se severskou stranou o možné spolupráci. Nejen nadšení pro hokej totiž Česko a Finsko spojuje. „Finsko, které tu nemá žádnou svoji firmu, má zájem se v našem regionu rozvíjet a vnímá ho velmi pozitivně i ve smyslu konceptu smart cities, neboli chytrých měst. My o tuto spolupráci rozhodně stojíme a hodláme ji podporovat,“ sdělil téma rozhovoru hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Zástupci Plzeňského kraje, honorárního konzulátu v Plzni a hospodářské komory se bavili o projektech, které Plzeňský kraj chystá. „Budeme podporovat i spojení, které by mělo vzniknout mezi univerzitou v Tampere a Západočeskou univerzitou v Plzni. Věříme, že jsme teď otevřeli dveře i spolupráci s hospodářskou komorou a podaří se nám propojovat investory tak, aby zamířili do Plzeňského kraje nebo naopak z našeho kraje do Finska,“ věří hejtman Špoták.

http://www.plzensky-kraj.cz/finsky-velvyslanec-debatoval-o-konceptu-chytrych-

Hlavní stránka